Neler yeni

Ağız Kokusu İçin Hangi Bölüme Gidilir?Ağız Kokusu için hangi doktora gitmek gerekir ?

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,917
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0

agiz_kokusu.jpgAğız kokusu genellikle ağız sağlığı ile ilgili olup, bunun yanı sıra sindirim sitemi ve iç organlarla ilgili bazı sorunlardan da kaynaklanıyor olabilir.
Ağız kokusu ile ilgili Hangi bölümlere gidilir?
Ağız kokusu ile ilgi şu bölümlere gidebilirsiniz;
Diş doktoru
Kulak Burun Boğaz (KBB)
Dahiliye

Ağız Kokusu Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ağız kokularının büyük bir kısmına, ağızda çoğalan bakteriler neden olmaktadır. Yemeklerden sonra dişler en az iki dakika kadar fırçalanmalıdır. Kokuya neden olan bakteriler en çok dil üzerinde, dilin gerisindeki tüylümsü alanda çoğaldıklarından, dişlerle birlikte dilinde fırçalanması çok önemlidir. Doğru diş ve dil fırçalama yapanlarda ağız kokusu soruna tamamen ortadan kalkmaktadır.
Diş doktoru

Diş doktoru, dişlerinizde kokuya neden olan tartar olup-olmadığı, çürük olup-olmadığını, dilinizde sorun olup-olmadığını kontrol edecektir. Sonrasında koku ölçümü yapan cihazlarla kokunun nereden geldiğini bulmaya çalışacaktır.
Kulak Burun Boğaz (KBB) Doktoru
Kulak burun boğaz doktoru ise bademciklerinizle ilgili bir problem olup-olmadığına bakacaktır. Bademcikler üzerinde biriken yemek artıkları, kötü kokulara neden olabilmektedir ve tedavi için bademciklerin alınması gerekir.
Dahiliye
Dahiliye doktoru çeşitli kan, idrar ve kültür tahlilleri yaparak kokuya neden olan rahatsızlığı bulacaktır.​
 

Üst