Neler Yeni

ASUS RT-AX88U Yönlendirici Özellikleri ve İncelemesi

ELFDaily

Bilgili
Yönetici
Kaynaklar
16

ASUS RT-AX88U Yönlendirici Özellikleri ve İncelemesi ve
İnternet yönlendiricilerin geleceği için hazır mısınız? Yeni ASUS RT-AX88U İkili Bant Wi-Fi yönlendiricisiyle biraz zaman geçirme şansım oldu ve size yeni 802.11ax Wi-Fi formatını anlatmak için buradayım, neden heyecanlanmanız gerektiğini ve Bu bebek nasıl bir performans sergiliyor? İşte incelemem.

802.11ax ile ilgili büyük sorun nedir?

Wi-Fi ağı dünyası büyük bir güncelleme için hazırlanıyor. Şu anda 802.11ac standarttır. Ancak, 802.11ac'ın karşılaştığı en büyük sorun, bugün sahip olduğumuz bağlı cihazların sayısı nedeniyle meydana gelen tıkanıklıktır. Standart geliştirildiğinde, en kablosuz evde bile sadece birkaç bilgisayar vardı. Ancak, iPhone'lardan ve tabletlerden akıllı ev cihazlarına, sensörlere ve her türlü akış cihazına kadar her türlü cihaza sahibiz. Mütevazı bir şekilde bağlı olan bir hane halkının bile, bant genişliğini emen bir düzine veya daha fazla bağlı cihaza sahip olması artık sıra dışı değildir.

Bu yüksek sayıda bağlı cihaz, yönlendiricinin performansına büyük bir yük getirmektedir. Bunun nedeni, bugünün yönlendiricilerinin herhangi bir anda yalnızca yalnızca sinyalleri iletebilmesi veya alabilmesidir. Bu nedenle, yönlendiriciye daha fazla cihaz bağlandığında performans hızla düşer. Yöneltici, zamanını daha fazla bağlı cihaz arasında bölmek zorundadır ve yönlendirici tarafından sunulan "bekleme", daha fazla aygıt ağa katılırken daha da uzar. Wi-Fi'nin ofisler, havaalanları, konser stadyumları veya kahve dükkanları gibi kalabalık yerlerde sinir bozucu bir taramaya yavaşlamasının nedeni budur.

Neden ve nasıl başarıldığına dair tüm azotlu geeky ayrıntılarına girmeden, yaklaşan 802.11ax ( Wi-Fi 6 olarak da bilinir ) standardı, 802.11ac'dan daha hızlı hızlar sunmayı vaat ediyor, ancak daha önemlisi, teknolojik uygulamalara sahip 802.11ac'yi veda eden tıkanıklık problemlerini çözmeyi amaçlar.

Dolayısıyla, bu yönlendirici, 20, 30 veya daha fazla cihaz eklemenizi ve verimli ve hızlı internet hızları almanızı (sözde 2,3 kata kadar daha hızlı!) Sağlayan yeni nesil Wi-Fi'dir.

Kutudan çıkan Asus RT-AX88U

İçinde RT-AX88U kutusunda, sen baz ünitesi, dört anten, güç kablosu ve modeminize yönlendirici bağlamak için bir ağ kablosu bulacaksınız. Ayrıca hızlı bir başlangıç kılavuzu ve normal belgeler de bulunmaktadır. Birçok üst seviye yönlendirici gibi, RT-AX88U da dört anteni dışarıya çıkacak şekilde yabancı bir örümceğe benziyor. Ana ünite mat siyahtır, ön taraftaki gösterge ışıkları yanar. Dört anten altın vurgulu siyah. Arkada, yönlendirici sekiz LAN portu, bir WAN portu ve iki USB 3.0 portu barındırıyor. Güzel görünüyor, ama tam olarak sağduyulu değil.

RT-AX88U yönlendiriciyi ayarlama

Önce antenleri ana üniteye vidalamanız gerekir. Bundan sonra, verilen kabloyu kullanarak yönlendiriciyi ve modemi bağlamanız ve ardından yönlendiriciyi güç kablosunu kullanarak uygun bir prize takmanız gerekir. Sonra yönlendiriciyi çalıştırın. WAN ve çift bantlar için tüm ışıkları gördükten sonra: 2.4G ve 5G, bir bilgisayarı Wi-Fi kullanarak veya ürünle birlikte verilmeyen ek bir ağ kablosuyla yönlendiriciye bağlamanız iyidir. Wi-Fi ağım olmadığı için bir sorun yaşadım ve hayatım boyunca bir ağ kablosu bulamadım. Sonunda garajda oturduğum eski kablolara, eski kablolara, eski kablolara, kablolara, bağlantılara ve kordonlara sahip olduğumdan (bana bir istifçi demeyin! Gerekli ağ kablosunu buldum.

Yönelticiyi PC'nize bağladıktan sonra giriş yapın ve ASUS kurulum sihirbazına bir web tarayıcısı üzerinden bağlanın. Bir zamanlar orada, ağlarınızı adlandırmanız, şifreler koymanız ve ardından yeni ağınızın tüm özelliklerini özelleştirmeniz istenir. Konuk ağlarını, kullanımlarını ve her türlü veriyi ayarlamanıza ve kişiselleştirmenize izin veren oldukça sağlam bir yönetici sayfasıdır, ayrıca daha fazla bant genişliğini sıkıştıran ve gecikmeyi azaltan bir oyun artırma modu da sunar, böylece bir Twitch-akış uzmanı gibi görüntüleyebilirsiniz.

ASUS RT-AX88U yönlendiriciyi kullanma

Cihazlarımın çoğu daha eski, bu yüzden ax standardı gerçekten devreye girmiyor. Ancak yönlendiriciyi kurduktan ve cihazlarımın her birini yeni ağa tekrar bağladıktan sonra, yaptığım hiçbir şeyde herhangi bir kesinti ya da fark edilebilir bir gecikme bulamadım. Bazen, kızım Netflix'te “Friends” in tekrarlarını izlerken, oğlum YouTube'daki Funnel Family'yi izlerken ve sevgilim karım bir gıda belgeseli yayınlıyor; oyunum, özellikle birileri arka planda Google Home'da müzik akışı yapıyorsa ve akıllı ev cihazlarımdan biri veya daha fazlası arka planda da bir şeyler yapıyorsa, bant genişliğini etkileme eğilimindedir. Ancak, RT-AX88U sağlam bir bağlantı sunuyor gibiydi ve ben oyun oynarken ve tüm aile yarınki gibi İnternet suyunu emmiyorken performansta belirgin bir düşüş gözükmüyordu.

Genel Sohbet Odası
Yardım Kullanıcılar
Foruma kayıt olmadan sohbet etmek için /nick burayaisim yazın kullanıcı adınızı oluşturduktan sonra sohbete başlayabilirsiniz.
    X ELF BOT: xxieem, "21xx, 22xx ELF Farm Databese 2018" dizesindeki bir yeni yanıt yayınladı.