Neler yeni

Bilgisayar Programcılığı Bölümü Nedir? Ne Olunur?

ELFDaily 

#code
Yönetici
Alışveriş
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,925
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Krediler
0
Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Bilgisayar Programcılığı bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Bilgisayar Programcılığı Bölümü – Mesleği hakkında bilgiler :
Bilgisayar Programcılığı Bölümü Tanıtımı:
Bilgisayar Programcılığı programının amacı, iş hayatının ve toplumsal yaşamın bilgi toplama ve bu bilgileri işleme ile ilgili konularındaki problemlerinin bilgisayarda çözümlenmesi alanlarında çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Bölüm mezunlarının çalıştıkları yerlerin çoğunluğu şirketlerin bilgi işlem merkezleri oluşturmaktadır.
Programın Amacı: Bilgisayar programının amacı iş hayatının ve toplumsal yaşamın, bilgi toplam ve bu bilgileri işleme ile ilgili konularındaki problemlerinin bilgisayarda çözümlenmesi alanlarında çalışacak ara insangücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:Bilgisayar programcılığı programında öğretimin ilk yılında genel matematik, programlama dilleri, teknik resim, istatistik ve muhasebe gibi temel dersler verilir. Daha sonraki yıllarda ise ileri düzeyde programlama teknikleri ve uygulamalı mühendislik ve işletme dersleri okutulur.


Gereken Nitelikler:Bu alanda öğrenim görmek isteyen lise öğrencileri kendilerini matematik ve mantık konularında iyi yetiştirmelidirler. Kişinin iyi bir programcı olabilmesi için üzerinde çalışacağı konuyu kavrayabilme ve bunu en ince ayrıntısına kadar bilgisayar diline dökebilme yeteneğine sahip olması gereklidir.
Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Bilgisayar programcılığı programından mezun olan öğrenciler “Bilgisayar Program Teknikeri” ünvanını almaya hak kazanırlar. Mezunlar genelde bilgisayar programcısı olarak çalışmaktadırlar.
Çalışma Alanları:Çalıştıkları kurumların çoğunluğunu şirketlerin bilgiişlem merkezleri oluşturmaktadır.
Bilgisayar Programcılığı Nedir, Bilgisayar Programcılığı Ne İş Yapar, Bilgisayar Programcılığı Maaşları, Bilgisayar Programcılığı İş İmkanları, Bilgisayar Programcılığı İş Çalışma Alanları, Bilgisayar Programcılığı Mesleği Hakkında Bilgiler, Bilgisayar Programcılığı Bölümünün Geleceği, Bilgisayar Programcılığı Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Bilgisayar Programcılığı Bölümü Tercih Edilir mi, Bilgisayar Programcılığı Tanıtımı, Bilgisayar Programcılığı Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Bilgisayar Programcılığı Mezunları Ne İş Yaparlar , Bilgisayar Programcılığı Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Bilgisayar Programcılığı İş Bulma Durumu

Bilgisayar bölümü konusundaki sorularınız varsa yorum olarak yazın yazmadan önce elfdaily.com/register.php den üye olmanız gerekmektedir e posta onaysız 2 dkda olabilir ve yorum yazabilirsiniz.

elfdaily yetkilileri gerekli sorularınızı cevaplandırıcaktır.
 

Üst