Neler yeni

Bir Forum Nasıl Hit Alır? (Makale)

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Ahmet

Çaylak
Kullanıcı
Katılım
5 Ocak 2016
Mesajlar
168
Puanları
36
Credits
0
Bir çoğumuz sitelerimize hit gelmemesi yüzünden kafayı yemiş durumdayız. Bugün indexlendim mi? - Google bugün bana baktı mı? gibi şeyler...

Ve bunları yaşayanların geneli FORUM siteleri...


1) O kadar gelişmiş 1 numaralı forum sitesi varken siz gidip onlara rakip olmaya çalışıyorsunuz. Rakip olacaksanız GELİŞMİŞ ve GENEL FORUM lara rakip olmayın. Ancak diyorsanız "ben bisiklet üzerine forum açacağım"... TAMAM KARDEŞİM, açma diyen yok aç ama düzgün aç. Sonra ağlayan sen olma, son gülen sen ol. Sitenle ilgilen. Şimdi google'da bişey yazdık mı? Ne çıkıyor; dandik dundik siteler. Pardon arkadaşlar ancak açık ve net böyle. Adam konuyu çalmış birde konuya "LİNKLERİ ÜYELER GÖREBİLİR, ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ" yazmış. Allah aşkına ben böyle sitelerden kaçıyorum arkadaşlar. Yapmayın lütfen, açacaksanız...

2) Linkleri gizlemeyin. Neden; linkleri gizlerseniz AYNI KONUYU GOOGLE'DA YENİDEN ARATIR VE LİNKLERİ GİZLİ OLMAYAN BİR FORUMA GİDER.

3) Kesinlikle ama kesinlikle BENZER KONULAR eklentisini kurun arkadaşlar. Bunu konunun direk altına koyun. Bu herkesin ilgisini çekiyor. Benim bile çekiyor arkadaşlar ilgimi...

4) Kesinlikle toplist sitelere sitenizi ekleyin.

5) Gelişmiş forumlarda kesinlikle sitenizi yayınlayın. Olmadı ücretli reklam verin.

6) Lütfen arkadaşlar SAHTE ÜYE-KONU-MESAJ istatistikleri kullanmayın. Kendinizi kandırırsınız. Siz bu sahte şeyler YAPMAYARAK nerede yanlış yaptığınızı mutlaka ama mutlaka bulursunuz!

7) Bazı siteler vardır. Üye oluyorsun siteni kaydediyorsun HİT GELİYOR... Bak şu işe ... Arkadaşlar 6. madde de dediğim gibi kendinizi kandırırsınız.

8) Kesinlikle backlink alın arkadaşlar.

9) Başka sitelerle BANNER DEĞİŞİMİ YAPIN (bakın link değişimi yapın demiyorum...)

10) "illa ben link değişimi yapıcam sen kimsin!" dersen eğer yap... Ancak çapraz link değişimi yap kardeşim.

11) Sitenizi açtınız. Çok güzel. Tema felan filan hazır. Ancak unutmayınki SEO var. Bu yüzden mutlaka seo araçları kurun forumlarınıza.

12) Kesinlikle .edu uzantılı sitelerden ücretsiz backlink alın. Bunu google'da aşağıdaki kodu aratın.
site:.edu inurl:blog "post a comment" -"comments closed" -"you must be logged in" "seo"

13) Kesinlikle sitenizde sağlıkla ilgili yazılar olsun arkadaşlar. Çok tutuluyor.

14) Sitenizde kesinlikle alexa kodunu yayınlayın.

15) liveinternet.ru isimli siteye kayıt olun. Orası bir toplist sitesidir. Günlük-aylık-yıllık hitinizi gösterir. PR9 'dur. Peki neden oraya sitemi ekleyeyim; arkadaşlar hergün o siteye giden milyonlarca kişi var. Ve kategoriler var. Senin site herhangi bir kategoride olacak. Ve adam KAÇINCI SIRADAYIM diye baktığında senin siten adamın gözüne çarpar! İşte bu yüzden kesinlikle ekleyin arkadaşlar.

16) Bir forumda konu - mesaj - üye sayısı çok önemlidir. Arkadaşlar sitenizde boş kategori varsa mutlaka doldurun. Boş gözükmesin. İnsanlar öyle şeyleri sevmezler. Ve üyenizi mutlaka arttırın. Gülük konu kasın. Genel forum değilseniz; LÜTFEN ÖZGÜN KONULAR OLSUN. İŞTE O ZAMAN GOOGLE SİZİ 1 NUMARA YAPAR.

17) Mutlaka imleme sitelerine uğrayın arkadaşlar. Çok yararı var. 1dk. da sitenizi google'da gösteriyor.
 

Üst