Neler yeni

Cem Yılmaz Kimdir?

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,920
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
cem yılmaz kim - cem yılmaz kimdir - cem yılmaz biyografi - cem yılmaz hayatı - cem yılmaz biyografisi - cem yılmaz özel hayatı - cem yılmaz boy kilo - cem yılmaz doğum tarihi - cem yılmaz hakkında bilgi - cem yılmaz hakkında herşey - cem yılmaz hakkı da bilinmeyenler - cem yılmaz nereli - cem yılmaz aslen nereli - cem yılmaz evlilikleri


69004.jpg

23 Nisan 1973 tarihinde İstanbul'da doğdu. Aslen Sivaslıdır. İlköğrenimini Mehmet Akif İlkokulu’nda tamamladı. Ortaokulda Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu'nu, sonrasında da Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünü bitirdi.

Karikatüre olan ilgisi ve yeteneği sayesinde üniversite yıllarında Leman isimli mizah dergisinde çalışmaya başladı. İlk gösterisini dergide çalıştığı yıllarda, Leman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. Sonrasında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahne almaya başladı ve burada düzenlediği gösteriler ile adını duyurmayı başararak günümüze kadar toplamda 4.000'den fazla kez sahneye çıktı.

1998'de Her Şey Çok Güzel Olacak isimli filmle sinema sektörüne adım attı. İçlerinde Türk Sineması’nın en sevilen filmleri arasına girmiş olan G.O.R.A., A.R.O.G, Hokkabaz ve Yahşi Batı gibi yapımların da bulunduğu 10 filmde rol aldı ve 3 filmde seslendirme sanatçısı olarak çalıştı.

Sinema alanındaki çalışmalarının yanı sıra sahne gösterilerini de devam ettirdi; her biri kapalı gişe oynayan 4 ayrı stand up gösterisi gerçekleştirdi, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası işbirliği ile özel konserler kapsamında orkestraya 2 kez şeflik yaptı ve üniversite ziyaretlerinin birleşiminden oluşan bir DVD çıkardı.

Kariyeri boyunca birçok markanın reklam yüzü oldu, aralarında Panasonic, Opet, Türk Telekom, Türkiye İş Bankası, Doritos gibi büyük markaların yer aldığı firmalar için başarılı reklam kampanyalarına imza attı. Karikatürlerinin yer aldığı bir kitap ve 3 filminin senaryolarının kitaplaştırılmış hali de okurların yoğun ilgisini çekti.

“Sadri Alışık Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, 4.Yeşilçam Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”[6] ve “Brussels Uluslararası Bağımsız Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” gibi ödüllerin de dahil olduğu çeşitli ödüllere layık görüldü.

Boyu: 1.70
Kilo: 72​

23 Nisan 1973 yılında İstanbul'da doğan Cem Yılmaz 1.70 boyunda ve 76 kilodur. Türkiye'nin en iyi ve en çok kazanan komedyenidir.

İstanbul doğumlu olsa da aslen Sivaslıdır.
Mehmet Akif İlkokulu, Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu, Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünden mezun olmuştur.

Ayrıca bir karikatürist de olan Cem Yılmaz karikatür yeteneği sayesinde üniversitede okurken Leman mizah dergisinde işe başladı.

İlk gösterisini Leman Kültür Merkezi'nde yapmıştır. Daha sonra Beşiktaş Kültür Merkezi'nde gösteriler yapmaya başladı ve buradaki gösterileriyle şöhret kazanan Cem Yılmaz 4000'den fazla gösteriye imza attı.

"Her Şey Çok Güzel Olacak" isimli filmle 1998 senesinde sinemaya adım attı.

En çok sevilen ve izlenen filmler olan G.O.R.A, Hokkabaz, Yahşi Batı gibi filmleri yaptı. Oyunculuk ve seslendirme de yapmıştır.

Opet, Türk Telekom, Türkiye İş Bankası, Doritos gibi büyük markaların reklam yüzü de olmuştur.

Karikatürlerinin yer aldığı bir kitap ve 3 filminin senaryolarının kitaplaştırılmış hali de okurların yoğun ilgisini çekti.

Ödülleri

“Sadri Alışık Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”[5], “ 4.Yeşilçam Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”[6] ve “Brussels Uluslararası Bağımsız Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”[7] gibi ödüllerin de dahil olduğu çeşitli ödüllere layık görüldü.

Özel Hayatı
2012 yılında Ahu Yağtu ile evlendi; 2013'te boşandılar. Bu evlilikten Kemal Yılmaz adında bir oğlu olmuştur.

Filmleri
Sonra Ağlayacağım Ferzan Özpetek'in 2011'de Türkiye'de çekmeyi planladığı, Cem Yılmaz'ın da rol alacağı belirtilen film projesinin ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu.
2013 《》 CM101MMXI FUNDAMENTALS - Senarist, Yapımcı
2012 《》 Magnifica Presenza Yusuf Antep Ferzan Özpetek'in yönettiği, Mart 2012'de vizyona giren İtalya yapımı filmde Cem Yılmaz da rol aldı.
2011 《》 Cars 2 Francesco (Ses) Seslendirmen (Türkçe)
2011 《》 Zefir Yapımcı
Yönetmen Belma Baş'ın ilk uzun metrajlı film çalışmasının yapımcılığını Cem Yılmaz üstlendi.
2010 《》Av Mevsimi Deli İdris Cem Yılmaz Şener Şen ile başrol oynadı, Av Mevsimi filmi Yavuz Turgul tarafından yönetildi.
4. Yeşilçam Ödülleri (2011): "En İyi Erkek Oyuncu"
2010 《》 Yahşi Batı Aziz Vefa Senarist, Yapımcı
Çekimlerine 2009 yılının Ağustos ayında başlanılan film, 1 Ocak 2010'da vizyona girmiştir.
2009 《》Arthur et la vengeance de Maltazard Arthur Seslendirmen (Türkçe)
2009 yapımı animasyon film, Türkiye'de Türkçe dublajla 19 Şubat 2010 tarihinde vizyona girmiştir.
2008 《》 A.R.O.G Arif Işık, Kaaya, Komutan Logar, Enigma, Komutan Kubar Senarist, Yönetmen
2007 《》 Bee Movie Barry B. Benson (Ses) Seslendirmen (Türkçe)
2006 《》 Hokkabaz İskender Tünaydın Senarist, Yönetmen
34. Brussels Uluslararası Bağımsız Film Festivali (2007) : "En İyi Erkek Oyuncu"
12. Sadri Alışık Ödülleri (2007): "En İyi Erkek Oyuncu"
2005 《》Organize İşler Müslüm Duralmaz 11. Sadri Alışık Ödülleri (2006): “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu”
2004 《》 G.O.R.A. Arif Işık, Komutan Logar, Erşan Kuneri, Komutan Kubar, Humar'ın Oğlu Timar Senarist
2001 《》 Vizontele Fikri İlk kez televizyon ile karşılaşan kasabanın üçkağıtçı ve yalancı bir sakini rolünü üstlendi. Zeki Müren esprisi dillerde yer etti.
1998 《》 Her Şey Çok Güzel Olacak


Gösterileri

●2011 CM101MMXI Fundamentals Cem yılmaz'ın son gösterisi CM101MMXI Fundamentals'ın sinema gösterimi 2013'te gerçekleşmiştir.
● 2010 CMYLMZ Soru & Cevap üniversitelerde yapılan söyleşi
●2007 CMYLMZ
● 1999 Bir Tat Bir Doku
●1999 Milenyum 2000 yılına geçerken, yeni bir milenyum için 1999'da yapılan gösteri.
 

Üst