Neler Yeni

Css/Xhtml Tasarımın Wordpress'e Entegrasyonu !(Ders-1)

Ersin

Çaylak
Kullanıcı
Bu yazımızda size Css/Xhtml Tasarımın Wordpress'e Entegrasyonunu Anlatacağım. Var Olan Wordpress Temalarının Yapım Yollarından Biridir Bu Önce Html Tasarımı Yaparsınız Daha Sonra Bu Tasarımı Wordpress'e Entegre Edersiniz. Hazırsak İlk Dersimize Başlayalım.

Css/Xhtml'nin Wordpress'e Entegrasyonu(Ders-1)

1. Adım Başlangıç

İlk Olarak Bir Css/Xhtml Tasarım Buluyoruz.Ve Daha Sonra bir klasör oluşturuyoruz, klasörümüzün içerisine aşağıda vereceğim isimlerde dosyalar açacaksınız. Sonra Teker Teker Tasarımdaki Kodları Bu Temaya Dökeceğiz.

1.) style.css = Temanın Stil Dosyası
2.) foother.php = Sitenin Alt Kısmı
3.) single.php = Tekil Yazı Sayfası
4.) sidebar.php = Sitenin Kenar Menüsü
5.) page.php = Tekil Yazı Sayfası
6.) index.php = Ana Kısım
7.) header.php = Sitenin Üst Kısmı
8.) "resim" İsimli Bir Klasör

2. Adım Style.css

Style.css dosyamızı açıyoruz ve şu şekilde düzenliyoruz :

Gizli içerik
Bu içeriği görmek için konuya cevap yazmalısınız. Üye değilseniz buradan kayıt olabilirsiniz.
3. Adım Header.php

Dosyamızı açarak wordpress'in temel fonksiyon kodlarını yapıştırıyoruz ve kaydediyoruz.

Kod:
Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş Yap veya ücretsiz Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
Daha sonra html tasarımımızı açarak sitenin üst kısmını içeren kodları header.php içerisine yapıştırıyoruz. Daha sonra değişiklikleri uyguluyoruz.

Kod:
Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş Yap veya ücretsiz Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.

Kod:
4. Adım İndex.php

Daha sonra index.php dosyamızı açıp <?php get_header();?> Kodunu Uygun Bir Yere Ekliyoruz Bu Sitemizin Üst Kısmını Çağıracaktır.

Üst Alt