Neler Yeni
  • Çok uygun fiyata reklam vermek isteyenler hemen buraya tıklasın!... SKYP: emirhan_3
    Telegram adresimiz açıldı. Her konuda iletişimi kolaylaştırmak için Tıkla Aramıza Katıl !

derya egitim eğitimde öncü,,,

esnafahaber

Kullanıcı
MİSYON

Bireysel farklılıkları dikkate alarak, çağdaş eğitim-öğretim yöntemleri ve deneyimli, alanında uzman eğitmen kadrosu kullanarak kişisel eğitim seviyesini sürekli olarak geliştirmektir.VİZYON

Çağdaş ve yenilikçi eğitim-öğretim yöntemleri kullanarak ve bireysel gelişimi destekleyerek öğrencilerinin başarısını en üst düzeye çıkarmaktır.ÖZEL DERS

ÖZEL DERS NEDİR

Özel ders, branşında uzman bir eğitimci ile öğrencinin birebir çalışmasıdır. Eğitimcinin, öğrencisine odaklanabilmesinin, öğrencinin hangi konularda eksik olduğunu görmesinin ve öğrencinin hangi tür konuları anlamakta zorlandığını anlayabilmesinin en kolay olduğu çalışma türü olduğundan en faydalı ve en verimli çalışma şeklidir. İhtiyaç duyulan her konuda özel ders hizmeti alınabilir. Birçok aile çocuğuna özel ders aldırdığında her şeyin hallolduğunu sanır. Aile üzerindeki genel kanı, üzerlerine düşen görevin yapıldığıdır, ancak durum tam olarak böyle değildir. Özel derste en önemli konu doğru öğretmenin bulunmasıdır. Doğru öğretmen, çocukla uyum sağlayabilen, anlattığı konuları öğrencisinin algılamasını sağlayabilen öğretmendir. Bir öğretmen en iyi üniversitelerde okumuş, yüksek kariyerlere sahip olabilir. Önemli olan anlatabilme/aktarabilme sanatıdır yani enformasyon yeteneğidir. Ama tüm bunlara rağmen çocuğun yeterli bilinç düzeyinin oluşması için gerekli sürenin öğretmene verilmesi gereklidir.


ÖZEL DERS EĞİTİMİN BİÇİMİ


  • Özel ders alacak olan öğrencinin ihtiyaçlarının belirlenmesi amacı ile ön görüşme yapılır.
  • Öğrenci ile yapılan görüşme sonrasında veliye gereken önerilerde bulunulur.
  • Birebir çalışma yapılmasına karar verilirse öğrenciye uygun program belirlenir.
  • Öğrenci çalışmalarını kendi evinde yapabileceği gibi birebir çalışma için hazırlanmış ofis ortamında da yapabilir.
  • Öğrencinin seviyesine uygun olarak hazırlanan programa uygun kaynaklar kendisine verilir.
  • Öğrenci hakkındaki rapor eğitim koçumuz tarafından değerlendirilir ve öğrenci yönlendirilir.
NEDEN ÖZEL DERS

1. Uygunluk

Öncelikle özel ders alan öğrencinin herhangi bir yere gitmesi gerekmez. Çünkü öğretmeni ona gelir ve öğrencinin seviyesine ve potansiyeline uygun bir planlama içersinde çalışır. Ayrıca bu durumda uzun süreli bağlılık, önceden haber verilmeyen kayıt parası veya değerlendirme ücreti gibi sürprizlerle karşılaşmazsınız.

2.Öğrenci Başarı Planı

Özel öğretmen çocuğun bulunduğu sınıfa göre değil, kendisine has özel akademik ihtiyaçlarına uygun bir plan hazırlar. Hedefler öğrenci ile birlikte ortaya konur. Çalışmaları yolunda gidip gitmediği sürekli olarak denetlenir.

3. Kişiselleştirilmiş (Öğrenciye özel) Program

Birebir öğrenmede temel kural öğrenciye özgü gelişimin izlenmesi ve görülen eksiklikler üzerinde yoğunlaşılmasıdır. Öğretmen, öğrenci başarı planını bir rehber olarak kullanarak bütün seanslarını öğrencinin ihtiyaçlarına uyarlayabilir. Gerekirse programı yavaşlatır, geriye döner, tekrarlar yapar gerekirse anlaşıldığına kanaat getirdiği bölümleri hızlandırır. Böylelikle zamandan tasarruf sağlanır.

4.Tutarlılık

Öğrenciye gelen özel öğretmen önceden belirlenen hedefler doğrultusunda çalışırken, hem öğrenci hem de öğrenci velisiyle yoğun bir iletişim içinde olacaktır. Eğitimde başarının öğrenci-öğretmen-veli üçlüsünün arasında kurulacak güçlü iletişiminin sihirli gücü ile elde edileceği kimse tarafından inkar edilemez. Bu durumda öğrenci velisi de an be an çocuğunun durumundan haberdar olur.

5.Olumlu Öğrenme Atmosferi

Kişisel ilgi görmek her bireyin kendine olan güvenini artırır. Öğrenci önemsendiğinin farkına varacak, gereken yerlerde aldığı övgülerle ve yönlendirmelerle başarı grafiğini hızla yükseltebilme imkanı bulacaktır.

6. Ödev Stresi

Ödevler öğrencilerin sınıfta anlamadığı konuları pekiştirmez. Anlamadığı bir konuda ödev yapmak zorunda kalan öğrenci dersten uzaklaşır. Özel öğretmen, öğrencinin özel ihtiyaçlarına yoğunlaştığı zaman öğrenme gerçekleşir ve öğrenci ustalaşır. Ödevlerini zevkle ve kısa zamanda yapar, kendine güveni gelişir.

7. Çalışma Becerilerinin Geliştirilmesi

Her öğrenci başarılı olmak ister ancak bunu ne şekilde yapacağı konusunda yeterli bilgiye sahip değildir. Alınacak özel dersler sayesinde öğrencilerin yaptıkları hataları fark etmeleri bunları düzeltmeleri, temel kavramları algılamaları, kendilerine has çalışma disiplini kazanmaları mümkün olacaktır.

8. Kaçırılan Konular

Okulda veya dershanede sınıf ortamları daha kalabalıktır. Öğretilen konular hızlı bir anlatımla ilerleyince öğrenci konuları takip etmekte zorlanır. Bu durumda konunun tamamını anlayamayabilir. Özel öğretmen öğrencinin eksikliklerini belirler. Uygun yöntem ve tekniklerle öğrencinin derste kaçırdığı konuları öğretir. Böylece öğrenciye akademik potansiyellerini ortaya koymada yardımcı olur.

9. Güven Kazanma ve Kazandırma

Öğrenciler zaman zaman kendilerini başarısız ve bunalmış hissedebilirler. Olumlu, doğru (düzeltici) geri bildirimler hayal kırıklığını azaltır. Öğrencide olumlu, yapabileceğine inanan bir tutum geliştirir.

10. Sınava Hazırlama

Birebir destek öğrencilerin standart testlerden daha yüksek puan almalarına yardımcı olur. Yapılan çalışmalar sırasında öğrencilere öğretilen pratik yöntemler, test çözme teknikleri öğrencinin rakiplerinin önüne geçmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş Yap veya ücretsiz Kayıt Ol teşekkürler.


 

Üst