Neler yeni

Dijital Pazarlama Ve 2016 SEO Trendleri

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,917
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
2016-seo-trendleri.png

2016 yılında Dijital pazarlama ve SEO alanında değer kazanacak unsurlar konusunda birçok öngörü ile karşılaşmanız mümkün olabiliyor. Dijital dünya ve sosyal medya her geçen gün değişen dinamikleri ile pazarlama ve satış alışkanlıklarını da değiştirmeye devam ediyor. Günümüzde dijital pazarlamanın artık bütünleşik pazarlamanın ve hatta satışın çok önemli bir parçası haline geldiğini, pazarlama stratejilerinin artık dijitalden bağımsız olmadığı bir dijital çağdayız. SEO dinamikleri de her yıl farklı alanların öne çıkmasıyla değişiyor. Bu yıl etkili olacak SEO trendlerini sizler için derledik;
Organik Tıklamaların Değeri Artacak
Bir internet sitesinin organik şekilde yani tamamen ziyaretçinin kanaatinde tıklanması sıralamaları tetikleyecek önemli bir faktör haline gelecek. Örneğin bu durum tıklama başı maliyet oluşturan reklam kampanyalarının da seo açısından destek sağlayacağını savunuyorlar.

İçeriğin Zenginliği Bir Fırsat
Sitenin genel içeriğinden ziyade ziyaretçinin tıklayarak ulaştığı sayfalarda zengin içerik bulması ve o konu hakkında A’dan Z’ye her konuda yeterli bilgiyi alabilmesi ziyaretçiyi memnun edeceği gibi arama motoruna da olumlu sinyaller geri döneceği düşüncesindeler. Günümüzün dijital toplumunda, geleneksel pazarlama taktiklerinin tüketicileri eskisi kadar etkilemediğini, hatta tüketicilerin buna tepki gösterdiğini görüyoruz. Artık kısa vadeli, çarpıcı, tek bir ‘büyük fikre’ dayanan geleneksel pazarlama taktiklerindense, içeriğin gerçek gücünü ortaya çıkaran makale, post ve görseller markaların hem SEO değerlerini hem de satış oranlarını artıracaktır.

Uzun Kelime Öbekleri Tercihleri
2016 yılında ziyaretçilerin daha uzun kelime öbeklerine de doğru ve yeterli cevabı veren sitelerin ziyaretçiye verdiği önemi sergileyecek. Bu nedenle soru tarzı uzun kelime öbeklerden oluşan aramalarda ziyaretçileri memnun eden sitelerin içerik sayfalarının değeri doğrudan artacak.

SİTE HIZI 2 SANİYENİN ALTINDA OLMALI
İnternet kullanıcılarının metriklerinden çıkarılan bu öngörüde ise sitenin hızının ne kadar değerli ve doğrudan sıralamaya etki eden bir faktör olduğunun göstergesidir. İncelemelerde bir sitenin 2 saniyeden fazla bir sürede açılması %60 oranında ziyaretçinin o siteyi terk etme nedeni olarak kanıtlanmıştır. Bu nedenle site hızı hiçbir zaman yarın yapılacaklar arasına değil hemen yapılması gerekenler bölümünde iş planınızda yer almalıdır.
Mobil SEO Hükümdarlığı Başladı
Dijital pazarlama stratejileri içerisinde Mobil dostu’ siteler ve ‘Mobil SEO’ önem kazanacak Globalde ve Türkiye’de hızlı bir ivme ile yükselen mobil kullanım oranları başta Facebook, Twitter, Instagram olmak üzere birçok sitenin mobilden erişim datalarını da göz önüne aldığımızda 2016 yılında artık mobil kullanım zirve yapacak. Google’ın ay içerisinde paylaşmış olduğu ve bundan sonraki süreçte “mobil uyumlu” sitelerin, mobil aramalarda daha fazla üstte yer alma şansı yakalayacakları gelişmesiyle rekabette alt sıralarda kalmak istemeyen marka/ajanslar, mobil ve SEO’ya bir kat daha fazla önem verecekler. Mobil uyumlu olmayan siteler artık arama motorları dünyasında kendilerini uçurumun dibinde görmeye başlayacaklar.
Dijital reklamcılığın küresel oranda %10 yükselmesi bekleniyor. Mobil reklamların artışıyla online reklam giderlerinin de önümüzdeki yıllarda artması kaçınılmaz bir sonuç olacaktır. Özetle Mobil Reklamlar, Sosyal Medya Harcamaları, Arama Motoru Harcamaları ve SEO’ya yapılan yatırımlar 2016 yılında en çok konuşulan dijital pazarlama kurgularının temel ayağını oluşturacak diyebiliriz.
Bir önceki yazımız olan
Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş yap veya ücretsiz Kayıt ol teşekkürler.
başlıklı makalemizde google rank, google rank brain ve rank brain hakkında bilgiler verilmektedir.

Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş yap veya ücretsiz Kayıt ol teşekkürler.
 

Üst