Neler yeni

Dmoz'a Kayıt Olmak

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,917
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
Ön Bilgi
Dmoz bir açık dizin projesidir.Birçok arama motoru desteklemektedir.Onu özel kılan da bu. Dmoz'a eklenen herhangi bir site çok hızlı bir şekilde yükselişe geçer ama Dmoz'a eklenmek o kadar da kolay değildir. Bütün kısımları doldururken imla kurallarına mutlaka uyun ve doldurma alanlarının altındaki uyarıları da okuyun.

Adres Önerme (Kayıt İşlemi)
Sitenizi Dmoz'a kaydettirmek söylediğim gibi kolay değildir. Aslında kaydettirmek kolaydır. Editörlerin sitenizi onaylayıp eklemesi zordur. Siteniz kaliteli ise ayrıca kayıt olurken verdiğiniz bilgiler yeterli ise kabul edilirsiniz. Önemli bir nokta daha ise sitenizin içeriğinin tamamlanmış olmasıdır.

1-Eklemek istediğiniz kategoriye girin.
Bu kısım sitenizin eklenip eklenmemesi kısmında büyük rol oynar.Yanlış kategoriye önerilen siteler asla kabul edilmez.Sitenizin hangi kategoriye en uygun olduğunu düşünüyorsanız sitenizi o kısma önerin. Kategorinizi seçtikten sonra sağ üst taraftan "| adres öner |" kısmını tıklayın. Adres öner dediğinizde "Açık Dizin'e Bir Site Gönder" sayfası açılmıyorsa oraya site öneremezsiniz demektir. Bu durumda "Açık Dizin'e nasıl site önerilir?" sayfası açılır. Daha alt kategorilere inip tekrar adres öner linkine tıklamayı deneyin.

2-Kayıt Formu
Bu forma yazacağınız bilgiler de sitenizin eklenip eklenmeyeceği konsunda önemli rol oynar.

a-Site Adresi:
Bu kısma sitenizin adresini yazın http:// ve sonunda mutlaka / olmalı. Bağlaç türünü seçin. Büyük ihtimal normaldir.

b-Site Adı:
Site adını sitenizde kullandığınız ismi girin. örnek: Masal-ı Hayat

c-Site Açıklaması:
Aslında en önemli kısmlardan biri de burası.Sitenizin açıklaması sitenizi övmek yerine sitenizde ne olduğunu kısaca belirtmelidir. Bu konuda çok güzel bir yöntem var. Ekleyeceğiniz dizindeki sitelerin açıklamalarına bakarak kendi açıklamalarınızı yapın ama asla aynı olmasın. Sadece tarzı benzesin.

d-E-posta Adresiniz:
Kullandığınız bir e-posta adresini girin. Sitenizin e-posta adresi olursa daha iyi olur.

e-Kullanıcı Doğrulaması:
Resimdeki harf ve rakamları yazıp "Gönder" tuşuna basın.

3-Amansız Bekleyiş
Bu kısma amansız bekleyiş dedim çünkü gerçekten de ne kadar bekleyeceğiniz belli değil ama genel olarak siteler 2-3 ay içerisinde eklenir. Eğer 2-3 ay geçmesine rağmen siteniz eklenmediyse sitenizi tekrar daha uygun bir şekilde göndermeniz iyi olacaktır. Yani ne kadar bekleyeceğinizi kimse bilemez ama size en az bir ay diyebilirim.Belki de daha fazla...

4-Zafer !!!
Ve zafer !!! Siteniz artık Dmoz dizinine eklenmiştir ve birkaç aya kalmaz sitenizde büyük gelişmeler başlar. İndexlenme hızınız artar,ziyaretçiniz artar,kaliteniz artar v.b.

Saygılarımla.
 

Üst