Neler Yeni

Dr Hakan Tüfekçi Kimdir?

ELFDaily

Bilgili
Yönetici
Kaynaklar
16

Dr Hakan Tüfekçi Kimdir?

Hakan Tüfekçi Bursa'da yaşamaktadır. Bursa ilçesinin bir devlet hastanesinde görev yapan Hakan Tüfekçi bir acil sorumlu ve acil hekim olarak görev yapmaktadır.

Üniversite yıllarında fitness ile uğraşırmış, 2006 yılında tıp fakültesindeki eğitimime başlamıştır...

Dr.Hakan Tüfekçi, acil servis sorumlusu ve acil hekimi. Doktorluk mesleğinin en zor branşlarından birinde vazifesini yapıyor. Her ay ortalama 10 gün x 24 saat nöbet tutuyor. Fakat her şeye karşın antrenmanından ve beslenme programından ödün vermiyor. Motivasyonunu ise asla kaybetmiyor.

Dr Hakan Tüfekçi’ye antrenman programından beslenme programına ve besin takviyelerine kadar her mevzuda sorular sorduk ve O da Muscle & Fitness takipçileri için hem tabip bununla birlikte sporcu kimliği ile sorularımıza cevap verdi.

Sözı çok uzatmadan kendisiyle icra ettiğimız röportaja geçmek istiyoruz. Resminden de anlaşılacağı benzer biçimde size anlatacak çok şey var.

Fakat fitness bambaşka bir şey. Bu ruhu yaşamak ve hayata nakletmek için ciddi karar ve hırs lüzumlu. İlk zamanlar haftada 3 gün antrenmana devam ediyordum. Bu artan bir ivmeyle haftada 5 güne kadar çıktı. Nöbet usulü çalışmanın hem pozitif yönde bununla birlikte negatif tesirleri mevcut. 24 saat hastanede olmak, salona gidememek, besinini hazırlamak için ortamın uygun olmaması negatif yönleri. Beslenmek için kendini çok iyi programlamak lazım diye düşünüyorum. Ertesi günün öğünlerini, kalorisini ve içeriğini hesaplayıp besini bir gün öncesinden ayarlayıp öyle nöbet için yola çıkmalı. Ayrıca acil hekimi olduğum için duracak ve dinlenecek vaktim yok. Etken olarak gün süresince hasta muayeneleri ve acil müdahaleler 24 saat devam eder. Bu yoğunlukta hazırlamış olduğum besinleri tüketip vücudumu besliyorum. Ayrıca nöbet çıkışları yorgun da olsam, uykusuz da olsam antrenmanımı ihmal etmemeye çalışıyorum. Bu öyle bir şey ki yapmış oldukça devamı gelecek ve kolaylaşacak. Yapmadıkça senden uzaklaşan ve zorlaşan bir şey.

Genel Sohbet Odası
Yardım Kullanıcılar
Foruma kayıt olmadan sohbet etmek için /nick burayaisim yazın kullanıcı adınızı oluşturduktan sonra sohbete başlayabilirsiniz.
    S ELF BOT: selcuk55760 en yeni üyemiz. Hoşgeldiniz!