Neler Yeni

Ek Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor (ÖSYM 2016)

ELFDaily 

#code
Yönetici2016 Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yaptığı okullardan herhangi birisine yerleşemeyen adaylar için LYS ek yerleştirme başvuruları 30 Ağustos'ta sona erdi. Üniversite adayları heyecanla LYS ek yerleştirme sonuçlarını bekliyor. ÖSYM LYS ek yerleştirme sonuçlarını internet üzerinden yayınlayacak.


ÖSYM LYS ek yerleştirme sonuçlarını ne zaman yayınlayacak merak konusu. Kısa bir süre sonra açıklanması beklenen LYS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin sonuç açıklama sayfasında yayınlanacak. Öğrenciler sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ile sorgulayabilecekler.


EK YERLEŞTİRME BAŞVURULARI 26-30 AĞUSTOS'TA YAPILDI


2016 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre 2016-2017 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacaktır.


Adaylar, 2016-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, 26-30 Ağustos 2016 tarihleri arasında İnternet üzerinden bireysel olarak kendileri yaptılar.


2016-ÖSYS merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değildir. Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için, 2016-ÖSYS merkezî yerleştirmede hiçbir yükseköğretim programına yerleştirilmemiş olmak gerekir.


2016-ÖSYS'de özel yetenek sınavı ile bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar da ek yerleştirme için tercih yapabilirler.
 

Üst Alt