Neler yeni

En Yararlı WordPress Eklentileri 2017

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,917
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
111111.png


BU ELFDAİLY.COM MAKALEMİZDE WORDPRESS EKLENTİLERİNDEN BAHSEDİCEM EN İYİLERİNDEN

İnternetin yaşantımızın bir parçası olduğu günümüzde sosyal medyanın güçlü üreticileri blogger’lar, yarattıkları dünyayı bizlere sunmaya devam ediyorlar. Yaratıcılığın sınırlarının zorlandığı blog sayfalarına baktığımızda içeriklerin, görseller ve temalar ile daha güçlü hale getirildiğini görmekteyiz. Bloggerlar, okuyucuların ilgisini çekerek başarıya ulaşmak istiyorlar. Özgün içerikleri ile kendilerini ifade etmek isteyen blog sayfalarının teknik açıdan da kaliteli olması gerekiyor.
WordPress, bloggerlara sayfalarını kişiselleştirmeleri için birçok eklenti tercihi sunuyor. Bloggerların aktif olarak kullanabileceği ve okunmalarını arttıracak avantajlar sağlayan WordPress’i kullanmak için ise teknik konularda çok da fazla bilgi sahibi olmak gerekmiyor.
Blog sayfanızın popülerliğini arttırmak için tercih edebileceğiniz ve kullanımı basit olan WordPress’in birbirinden farklı eklentilerini aşağıda bulabilirsiniz.
W3 Total Cache
Blogunuzun diğer bloglara göre daha dinamik bir yapıya sahip olacağı, performansının da daha yukarıya taşıyacağınız bir eklenti. Sitenize birçok artı sağlayacak bu eklenti performans sorununu tamamen ortadan kaldırıyor. Sayfalarınıza sıkıştırma işlemleri yaparak kopyasını saklamanızı sağlıyor ve HTML/JS/CSS kodlarınızı daha küçük hale getiriyor. Sitenizin hızlanmasına elverişli ortam yaratan bu eklenti ile birlikte okuyucularınıza daha hızlı daha dinamik sunum yapma şansını yakalıyorsunuz.
Seo Ultimate
Manuel kullanımlı bu eklenti, meta taglarınızı yeniden düzenleyip, linkleriniz için anahtar kelime oluşturmanıza avantaj sağlıyor. Gelişmiş özellikleriyle karşımıza çıkan bu eklenti 404 hatası veren linkleri tarayıp, raporluyor. Bu uygulamanın özelliklerini tek tek açıp kapatabiliyorsunuz. Profesyonel bir eklenti olarak karşımıza çıkan Seo Ultimate eklentisi tamamen ücretsiz.
Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş yap veya ücretsiz Kayıt ol teşekkürler.

Disqus
WordPress yorum sistemini kaldırıp kendi yorum sistemini entegre ederek, gelişmiş paylaşım imkanları sunmaktadır. Tercih edilmesinin en önemli sebebi bloğunuza gelen spam yorumları tespit edip, otomatik olarak kaldırmasıdır. Tamamen Türkçe olan bu eklenti şık bir yorum sistemi arayüzüne sahiptir.
Popular Posts
Sitenizde en çok okunan içerikleri merak ediyor ve kullanıcılarınıza en popüler yazınızın ne olduğunu göstermek istiyorsanız bu eklenti tam size göre. Popülerlik kriterini sizin belirlediğiniz, en çok yorum alan, çok sayıda tık almış yazılarınızı popüler olarak göstermek artık çok kolay. Amaç, içerikleriniz içindeki girişleri sayaç ile sayarak en çok incelenen/okunan yazıları 10’a kadar sıralayarak, günlük, haftalık ve aylık olarak raporlamanızdır.
Revision Control
İçeriğinizi istediğiniz hale geri döndürmek hiç bu kadar kolay olmamıştı!
Eğer yazılarınızda çok sık ve fazla sayıda değişiklik yapıyorsanız bu tam size göre. Yapmış olduğunuz değişiklerin tutulduğu bu eklentiyi kullanmakta çok basit.
NextGen Gallery
Fotoğraflarınızı bir galeri içinde toplayabileceğiniz ve albüm oluşturabileceğiniz alternatifi olmayan başarılı bir eklenti. İmaj dosyalarınızı okuyucularınıza gösterme imkanı tanıyor. İçeriğinize fotoğraflar, resimler ekleyebileceğin bu eklentiyi mutlaka panelinize kurmalısınız. Galeriler, slayt gösterileri, albümler oluşturabilir, resimlerinize yazı, etiket, şeffaf damga(filigran) ekleyebilir, ön izleme özelliğini kullanarak yazınızı dilediğinizce kişiselleştirebilirsiniz.
Siz de bu eklentiler sayesinde blogunuzu daha profesyonelce kullanarak okuyucu kitlenizi artırabilirsiniz.
 

Üst