Neler Yeni

Engelli kullanıcılar için İOS Gboard'a Morse kodu ekledi !

ELFDaily

Bilgili
Yönetici
Kaynaklar
16

Engelli kullanıcılar için İOS Gboard'a Morse kodu ekledi !

Önce şundan bahsedeyim eğer Gboard'ın bu özelliğine erişmek istiyorsanız, iOS için Gboard'ın 1.29.0 sürümünü kurduğunuza emin olun. Morse kodu şimdilik sadece İngilizce klavye için geçerli. Eğer Android kullanıyorsanız Gboard'ı güncellemeyi unutmayın.

Gboard morse aslında engellilere çok yardımcı olan ve aynı zamanda özelleştirilebilen bu özellik, klavyenin harflerini büyük ve tire tuşlarıyla değiştirerek metnin girilmesini sağlıyor ve klavyenin üstündeki otomatik öneri şeridinde Morse alfabesinden metin dizileri sunuyor.

"Ekiple yakından çalışarak klavye düzenini tasarladım, klavyenin üstündeki otomatik öneri şeridine Morse dizileri ekledim ve insanların klavyeyi benzersiz ihtiyaçlarına göre özelleştirmelerine izin veren ayarlar geliştirdim. Gboard'daki Mors kodu klavyesi, insanların normal (QWERTY) klavye yerine metin girmek için Mors kodunu (nokta ve tire) kullanmasına izin verir. Android için Gboard, harici anahtarları cihaza bağlamanıza izin verir (kocam Ken ve benim geliştirdiğim kaynak kodu inceleyin), bu yüzden sınırlı hareket kabiliyeti olan bir kişi cihazı çalıştırabilir."

Genel Sohbet Odası
Yardım Kullanıcılar
Foruma kayıt olmadan sohbet etmek için /nick burayaisim yazın kullanıcı adınızı oluşturduktan sonra sohbete başlayabilirsiniz.
  • ELF BOT:
    Oda temizlendi!
    ELF BOT: Oda temizlendi!