Neler Yeni

Etkili Makale Yazımı Nasıl Yapılır ? Etkili Makale Yazımı Taktikleri

ELFDaily 

#code
Yönetici
Önsöz

Merhaba arkadaşlar, seonun bir site için ne kadar önemli olduğunu ve sitelerimizde ki içeriklerinde seo için ne kadar büyük önem taşıdığını biliyoruz. Bir sitenin seo için en önemli unsurlarından birinin içindeki içerikleri olduğunu düşünürsek bu konuya cidden de önem vermeliyiz. Şimdi sizlere etkili makakle nasıl yazılır? Bundan bahsedeceğim ve etkili makale yazma taktiklerinden bahsedeceğim. Dediklerimi dikkate alarak yazdıklarınızda eminim ki belli bir başarıya ulaşacaksınız.

İçindekilier

Muhteşem 3'lü Eklendi
Etiket kullanımı Eklendi
Makale Dizinleri Eklenecek

Muhteşem 3'lü ( Giriş-Gelişme-Sonuç )
Yazılarda anlam bütünlüğünü ve yazı yapısını toplamak zordur. En başta yazmanız gereken şeyi en sonda yazmak makalenizin kalitesini düşürür. Bunun için benim muhteşem 3'lü dediğim bir taktik var. Hepiniz bilirsiniz elbette, öğrencilik zamanında kompozisyon yazdıysanız görmüşsünüzdür. Şimdi sizlere giriş-gelişme-sonuç nedir? Bundan bahsedeceğim. Hangi bölümde neye ağırlık vermelisiniz. Hangi bölüm neye yarar? Bunları anlatacağım.

Giriş:
Konu hakkında ip uçları vermek bu bölümün görevidir. Bu bölümde okuyucuya estetik zevkler katacak şeyler vermeniz gerekemez. İlgili temanın, hangi konuya çıktığını belli ettirmeniz yeter.
Yani konu obezite ile ilgiliyse örneğin;
obezitenin artık dünya sorunu olduğu aşikar hem ülkemizde hemde diğer ülkelerde bu sorun gittikçe artma....
şeklinde bir giriş çok iyi olurdu. Sonrasında ise biraz daha evrensellikten kurtulacak şekilde yazınızı devam ettirin. Giriş kısmı kesinlikle gelişme kısmından büyük olmamalıdır.

Gelişme:
Bu bölümde ise artık tamamen konuya girmenizin vakti gelmiştir. Okuyucuya iletmek istediğinizi bu bölümde açıkça belirtmelisiniz. İletmek istediğiniz bir sorunun çözümü ise sorun ve çözümü, bir bilgilendirme ise yeni gelişmeyi açıklayın. Anlatmak istediğinizi kesinlikle sonuç ya da giriş kısmına bırakmayın. Bu okuyucuyu ya sıkar yada istediğini elde edip konudan çabucak ayrılmasını sağlar.

Sonuç:
Bu bölümde yazınızı noktalamanın vakti gelmiştir. Bu bölümde, kısacası, açıkça, sizin anlayacağınız gibi terimler kullanılabilir. Gelişmede anlattıklarınızı kısaca özetleyin ve bitirin yazınızı.

Konumuz şimdilik bu kadar, gün geçtikçe güncelleyeceğim, yeni şeyler ekleyeceğim. Değerli yorumlarınızı konu altından esirgemezseniz sevinirim.

Etiket Kullanımı
Özellikle Wordpress'te etiketlerin yazılar için büyük önemi vardır. Kalıcı bağlantı ayarlarından doğru bir şekilde düzenlendiğinde mükkemmel hite yol açar. Ama çoğumuz etiket kullanımı hakkında yanlışlar yaparız. Şimdi ben sizlere doğru ve etkili etiket kullanımını anlatacağım. Bu sayede belki hitiniz düşecek ama arama motorlarının gözünde 1 adım daha yükseleceksiniz.

İlk olarak sitenizdeki tüm yazılar için etiket sınırı bekleyin. Benim tercihimin maksimum 4 etikettir. Fazlası arama motorları tarafından pek hoş karşılanmayabilir.

İkinci olarak ta etiketleri konu başlığı şeklinde girmeyin çünkü zaten konunuzun başlığı buna yeter. Daha çok şöyle düşünün ben olsam bu yazıyı nasıl aratırdım? Bulduğunuz sonuçları da etiket olarak girdiğinizde eminim ki sıra dışı etiketlerden güzel hitler sağlayacaksınız.

Üst Alt