Neler yeni
  • Bu kategoriye kaydolmadan konu açabilir konulara cevap yazabilirsiniz!

Çözüldü FiveM crash veriyor

Bir problem çözüldüğünde bu önek işaretlenir.

ELFDaily Help 

ELFDaily Help
Kredi
0
FiveM crash veriyor Daha önce böyle bir sorun yoktu. Bugün oyunda gereksiz bir kasma vardı. Bir şeyleri sildim mod falan da vardı neleri sildim hatırlamıyorum. Sonra FiveM citizeni tekrar kurdu falan. Oyuna girdim. Sürekli crash verip duruyor. Ne yapacağım yardımcı olur musunuz?

Ekran görüntüsü 2024-01-30 005152.png

Çözüm
FiveM crash veriyor Daha önce böyle bir sorun yoktu. Bugün oyunda gereksiz bir kasma vardı. Bir şeyleri sildim mod falan da vardı neleri sildim hatırlamıyorum. Sonra FiveM citizeni tekrar kurdu falan. Oyuna girdim. Sürekli crash verip duruyor. Ne yapacağım yardımcı olur musunuz?

FiveM’in rastgele çökmesi, birçok farklı sebepten kaynaklanabilir. Bunlardan bazıları şunlardır:

• Uyumlu olmayan ses aygıtı - Bazı durumlarda, FiveM oyunu, bilgisayarınızdaki bazı ses aygıtlarıyla uyumlu olmayabilir. Bunu düzeltmek için, kullanmadığınız tüm aygıtları Ses Ayarları’ndan devre dışı bırakmanız gerekir.
  • GPU sürücüleri ile ilgili...

ELFDaily 

#code
Yönetici
Kredi
14

FiveM’in rastgele çökmesi, birçok farklı sebepten kaynaklanabilir. Bunlardan bazıları şunlardır:

• Uyumlu olmayan ses aygıtı - Bazı durumlarda, FiveM oyunu, bilgisayarınızdaki bazı ses aygıtlarıyla uyumlu olmayabilir. Bunu düzeltmek için, kullanmadığınız tüm aygıtları Ses Ayarları’ndan devre dışı bırakmanız gerekir.
  • GPU sürücüleri ile ilgili sorunlar - Bazı oyuncular, rastgele çökmelerin tetikleyicisinin GPU sürücüleri olduğunu buldular. Bunu düzeltmek için, kullandığınız GPI sürücülerini kaldırmanız, ardından en son güncellemeleri yüklemeniz gerekir.
  • Önbellek dosyaları - Bu hatanın bir başka nedeni de, bilgisayarınızın depoladığı FiveM geçici dosyaları olabilir. Bu dosyalar, oyunun düzgün çalışmasını engelleyerek rastgele çökmelere neden olabilir. Bunu düzeltmek için, önbellek klasöründeki oyun klasörü hariç tüm dosyaları silmeniz gerekir.
  • Eski BIOS - FiveM rastgele çökmeler hatası, anakartınızın BIOS’unun bazı güncellemeleri eksik olmasından da kaynaklanabilir. Bunu düzeltmek için, anakartınıza özgü olan güncellemeleri indirip yüklemeniz gerekir.

Kişi Yorumladı
Çözüm