Neler Yeni

Footer Backlink Nedir? Nasıl Verilir?

ELFDaily 

#code
Yönetici

Footer Backlink Nedir? Nasıl Verilir?

[h=1]Footer Backlink[/h]
Merhaba. Sanırım Footer Backlink konusunda arkadaşların birçoğunun kafası karışık. Yada kasıtlı olarak yanlış bir yönlendirmenin kurbanı olunuyor. Bu konu ile alakalı sayısız deneme yaptım. Tecrübelerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Yazının sonunda Footer Backlink ile alakalı net bir kanaatiniz olur diye ümit ediyorum.
En aşağılarda bir yerlerde bulunan anketi doldurursanız bizi bahtiyar etmiş olursunuz.

[h=2]Footer Backlink Nedir?[/h]Genelde derin link derler ama bu tanım tam olarak gerçeği yansıtmıyor. Footer (sayfanın en altı) bölümü neredeyse tüm alt yapılarda, tüm sayfalara ve yazılara bağlanır. Yani sitede nereye giderseniz gidin, alt bölüm sabittir. Bu sabit bölümden link çıkışı yaptığınızda, aslında sitenin tüm sayfalarından link çıkışı yapmış olursunuz. Hatta tüm içeriğinden link çıkışı yapmış olursunuz. Tek alan adından karşı taraftaki siteye yüzlerce ve hatta binlerce sayfadan link gitmiş olur. Bunu link çıkışı yapan sitenin içerik sayısı belirler. Sitede 5 sayfa, 200 yazı var ise; karşı taraftaki siteye 206 adet link verilmiş olur.
Aslında burada yanlış bir bilgilendirme var. En azından eksik! Eğer herhangi bir site Sidebar kullanıyor ise; buradan alınacak linklerin hükmü de aynı Footer linklerin hükmü gibi olacaktır. Sidebar (yan sütun) da genelde diğer tüm sayfalara bağlanır. Üst kısım için de aynısı geçerlidir. Eğer site özel olarak kodlanmış ise; bu durum değişebilir elbette. Siteyi kodlayan, farklı sayfalara farklı üst ve yan bölümler tanımlamış olabilir. Çok nadir bir uygulamadır.

Üst Alt