Neler yeni

Footer Backlink Zararlı mı?

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,917
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
Footer Backlink Zararlı mı? İşte Çözüm

Şimdi sizlerle link çöplüğüne dönmüş bir Footer’ın resmini paylaşayım. Baktığınızda sitenin Pr değeri 6. Trust Flow ve Trus Rank yerlerde sürünüyor. Moz Rank ona keza. Alexa sırası çok yüksek. İçerik tamamen botla çekilmiş. Düşmüş bir alan adı alınmış ve alakasız kopya içeriklerle doldurulmuş. Buradan alacağınız Footer backlink ile Browser yolculuğunu garantilemek çok mümkün.

Değerli ziyaretçimiz, içeriği görebilmeniz için lütfen Giriş yap veya ücretsiz Kayıt ol teşekkürler.Gördüğünüz gibi, akıllı tüccar linkleri bir miktar da olsa gizlemeye çalışmış. Fare ile üzerine gelince okunabilir hale geliyorlar.
Footer link kullanırsanız genelde şu senaryolarla karşılaşırsınız. Etki etmez, etki eder, siteyi Browser’a gönderir ve çok etki eder. Bu dördünden en karşılaşmak istemeyeceğiniz şık, 3. şıktır. Dolayısı ile doğru kullanmalısınız. Ancak şu da var ki; Google artık sayfalara ceza vermektedir. Bütün bir siteyi çöpe attığı durumlar da yok değildir. Bu ayrı bir yazının konusudur. Yani sadece linkleme yapılan yazının veya içeriğin ceza alması da muhtemeldir. Şansı çok zorlamamak en iyisidir.
Alt bölümden link çıkışı yapmak dikkat isteyen bir iştir. İnsanlar faydalı buldukları siteleri başkalarına da önermek isteyebilirler. Bunu genellikle anahtar kelime kullanarak değil; direkt bilmemne.com gibi alan adı ve uzantısını kullanarak yaparlar. Başka bir seçenek de bu linkleri nofollow olarak işaretlemektir. Böylece çıkış verdiğiniz siteye kefil olmadığınızı Google amcaya bildirmiş olursunuz.
Son olarak önemli bir noktaya daha değineyim. Böyle bir link sıralamanızı olumlu etkileyebilir. Ancak böyle bir link kaldırıldığında, geldiğiniz yerden daha aşağıya bir yerlere de düşebilirsiniz. Google sizi referans kaybetmiş olarak görecektir.
 

Üst