Neler yeni

Gerçek Zamanlı Google Penguen Algoritması

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,917
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
penguen-algoritmasi.png

Google Gerçek Zamanlı İşlem Yapabilecek Olan Penguen Algoritmasının Haberini Verdi

Google’ın Penguen Algoritması için planları büyük! Etik SEO uygulamayanların korkulu rüyası olan bu algoritma yakın zamanda gerçek zamanlı bir şekilde çalışacak.
Google’da çalışan Garry Illyes’in SMX East Fuarında söylediklerine kulak verecek olursak bu yılın sonuna doğru Penguen’in gerçek zamanlı işlem yapabilme kapasitesine sahip olacağını söylemek hiç de yanlış olmaz.
Temmuz ayı içerisinde, gerçek zamanlı çalışan bir Penguen Algoritmasının gün yüzüne çıkmasına daha aylar olduğu haberini almıştık. Illyes olabildiğince temkinli davranıp kesin bir tarih vermek istememişti.
google-penguen-gercek-zamanli-algoritma.gif

Penguen: Güç bende artık!
Gary IIlyes’in dediklerine göre Penguen algoritması gerçek zamanlı bir şekilde hizmet vermeye başlayacak. Bu da Google, bir bağlantının kaldırıldığını ya da disavowed olduğunu algıladığında gerekli işlemleri hiç vakit kaybetmeden yapabileceği anlamına geliyor. Bu hem iyi hem de kötü bir haber. Herhangi bir yanlış SEO çalışmasında bulunduğunuzda kısa süre içerisinde penaltı alabileceksiniz. Aynı zamanda olumlu yönde yapılan SEO çalışmaları ile de verilen penaltıdan kısa sürede kurtulabileceksiniz.
Bu sebeple SEO çalışmalarının etki süresinin olumlu ve olumsuz anlamda çok daha hızlı sonuçlar verebileceğini söylemek gerekir ki, Bu durum da çalışacağınız seo firmalarının ve seo uzmanlarının profesyonelliğinin sınırlarını zorlayacak bir gelişmedir. Artık seo firmaları SEO uygulamaları için 8 – 10 ay gibi bir süre çalışılması gerekir gibi ifadelerden kaçınması gerekecektir. Çünkü bu algoritma ile 2 – 3 haftada dahi değişimler çok rahat gözlemlenebilecektir.
 

Üst