Neler Yeni

Google Adwords Kalite Puanı Yükseltme

ELFDaily 

#code
Yönetici
Google‘de kalite puanını nasıl yükseltirim?Az parayla nasıl çok tıklanırım?Adwords’de nasıl ilk sayfada çıkarım? gibi sorular organik aramalarda istediği sonucu alamayan firma sahiplerinin kafasında oluşan sorulardır.Bu soruların kafanızda oluşması çok normal.Çünkü,iyi bir Adwords optimizasyonu bilmiyorsanız bu sorunlar devam eder.
Şimdi gelelim kalite puanını nasıl yükselteceğinize.
Kalite puanınızı anahtar kelimelerinizin iyi seçimi,iyi bir kampanya oluşturulması,iyi bir reklam ve reklam açıklaması hazırlamak yükseltecektir.Bunlar kalite puanınızı etkileyen en önemli faktörler.Bu işlemleri sorunsuz bir şekilde uygularsanız hakettiğiniz sonucu alacaksınızdır.
Şimdi gelelim nasıl Adwords optimizasyonu yapacağımıza.
Bir alışveriş platformu olduğumuzu düşünelim.Kampanyalarımız şu şekilde olmalıdır:mabilyalar,beyaz eşyalar ve ufak ev eşyaları gibi.
Reklamlarımız ise şu şekilde olmalıdır:
Mobilya kampanyası adı altındaki reklamlar şu şekilde olmalıdır:Masalar,Sandalyeler,Dolaplar,Sehpalar vb.
Beyaz eşya kampanyamız adı altındaki reklamlarımız ise:çamaşır makinesi,bulaşık makinesi,buzdolabı,fırınlar vb.
Ufak eşya kampanyamız için ise:blendırlar,mutfak robotları,mikserler,tost makineleri vb.
Reklamlarınızın ismi kadar açıklamaları da gerçekten çok ama çok önemlidir.İyi ve özgün bir açıklama iyi bir optimizasyonun parçasıdır.
Örnek bir reklam açıklaması yapalım şimdi.
Masalar reklamımız için yapılması gereken açıklama şu şekilde olmalıdır:
Yeni moda garantili masalar Hemen Ara!
Telefon numalarınız
gibi olabilir.Ara!Hemen Ara! gibi kelimeleride kullanın ama yerinde olsun.
Açıklamanızın altındaki url sitenizin alakalı sayfasına yönlendirin.Bu sizin reklamlarınızın ve anahtar kelimelerinizin alaka düzeyini arttırır ki buda çok önemlidir.
Açıklama altındaki örnek url:
Şimdi gelelim anahtar kelimelerinize.Size şu anahtar kelimeleri girin felan demiyeceğim.Bunları söyleyenlere de inanmayın.Kendiniz belirleyin.Adwords’de fırsatlar bölümündeki anahtar kelime aracı ile sektörünüzü yazıp kullanmanız gereken anahtar kelimeleri ekleyin.Böylece en doğru kaynaktan faydalanmış olursunuz.
İşte tüm bu anlattıklarımı yaptıktan sonra mutlaka bir değişimin olduğunu göreceksiniz.Umarım yardımcı olmuşumdur.Herkese kolay gelsin.
 

Üst