Neler Yeni

Greyfurt Yağı Zayıflatır Mı? Greyfurt Yağı Kilo Yapar Mı?

ELFDaily 

#code
Yönetici
Kış aylarının en sevilen meyvelerinden olan greyfurtun pek çok faydası vardır. Öncelikle sağlam bir C vitamini deposudur. Ayrıca greyfurtu posası ile tüketmenin zayıflamak adına son derece yararlı olduğunu biliyorsunuzdur. Peki ya greyfurt yağını hiç denediniz mi?

Greyfurt Yağı Nedir Ne İşe Yarar?

Greyfurt Yağı greyfurtun kabuğundan presleme yöntemi ile elde edilen bir yağdır. Bu yağ greyfurtun kendisi gibi bol C vitamini içerir. Aynı zamanda bu yağın cildi sıkılaştırma ve selüloitleri azaltma etkisi de vardır. Yağ yakıcıdır. Bağışıklığı ve lenf sistemini canlandırır. Özellikle soğuk algınlığına karşı korur ve kişiye tazelik hissi verir. Bu nedenle pek çok alanda kullanabilirsiniz. Tek yan etkisi greyfurt yağını vücuda besin olarak alacaksınız iştah açıcı etkisi vardır. Buna dikkat etmelisiniz. Günde 3-4 damlayı geçmediğiniz müddetçe tabi ki bu yan etki ile karşılaşmayacaksınız fakat kaş yaparken göz çıkarmayın ve hiç bir besin ya da harici şeyi olduğu gibi bunu da abartmayın.


Greyfurt Yağı Nasıl Kullanılır?
Greyfurt yağını hem zayıflamak için hem de cildinizi korumak için hem besin olarak alarak hem de cildinize sürerek kullanabilirsiniz. Vücuda besin olarak almak istiyorsanız bir bardak suya 4-5 damlayı geçmeyecek şekilde damlatıp günde sadece bir defa olmak kaydıyla tüketilebilir. Bu yağ yakıcı etki gösterecektir. Dilerseniz karın, kalça ve basen bölgelerine yani selüloitli bölgelere masaj yaparak da uygulayabilirsiniz. Bu bölgelerdeki portakal kabuğu görünümünü hafifletecektir ve cildinizi sıkılaştıracaktır. Bu yöntem ile tartıda bir kilo kaybı yaşamasınız ancak kendinizi daha ince hissedebilirsiniz. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Greyfurt bazı ilaçlar ile tepkimeye girerek olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle düzenli kullandığınız ilaçlarınız varsa mutlaka doktorunuza danışmanız önerilmektedir.​
 

Üst