Neler yeni

Hindistan Cevizinin Zararları Nelerdir?

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,920
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
Tüketiminde aşırıya kaçılmadığı ve hindistan cevizinin içerdiği vitamin ve minerallerin olumsuz etki etmediği bir hastalıkla mücadele edilmiyorsa tüketilmesi bir risk teşkil etmez. Kişinin sağlık koşularıyla da yakından ilgili olarak hindistan cevizinin bazı ayn etkileri şunlardır;  • Hindistan cevizi yüksek yağ içeriğine sahip olduğundan, büyük miktarlarda kullanıldığında kilo veya kolesterol düzeylerini arttırdığı yönünde endişeler vardır. Ancak, bu kaygılar bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmamıştır.
  • Gebelik döneminde tüketilmesinin bir sakıncası yoktur, bazı sağlık uzmnaları aşırı tüketiminin gebelik döneminde yan etkilere neden olabileceği yönünde iddiaları vardır ama bilimesl ıspatı henüz yoktur. En doğrusu aşırıya kaçmadan tüketmektir.
  • Hindistan cevizinin kolesterolü yükselttiğine dair bazı iddialar vardır. Yazıda hindistan cevizinin kolesterole iyi geldiğini yazmıştık fakat bu konuyla alakalı yaptığımız daha detaylı bilimsel araştırma sonuçları çelişkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Bu yüzden kolesterol sorunu olan kişilerin doktorlarına danışarak tüketmeleri önerilir.
  • Hindistan cevizi suyunun kan basıncı seviyesini düşürdüğü belirtilmektedir. Zaten kan basıncı seviyesi düşük olan kişiler doktorlarına bu konuyla ilgi mutlaka danılmalıdırlar.
  • Hindistan cevizi kan basıncını etkileridği için planlanmış bir ameliyattan en az bir hafta önce tüketiminin durdurulması gerekir.
Tavsiyeler


Ülkemizde hala yeterli miktarda tüketilmeyen hindistan cevizinin sağlık açısından bir çok faydasını ele aldığımız bu makalede düzenli olarak hindistan cevizinin sağlıklı kişilerde her hangi bir yan etkiye neden olmayacağınız söyleyebiliriz.
 

Üst