Neler yeni
  • Bu kategoriye kaydolmadan konu açabilir konulara cevap yazabilirsiniz!

Çözüldü HP Pavilion 17 laptopta CoD Warzone FPS düşüşü

Bir problem çözüldüğünde bu önek işaretlenir.

ELFDaily Help 

ELFDaily Help
Kredi
0
HP Pavilion 17 laptopta CoD Warzone FPS düşüşü
Selam arkadaşlar, Steam uzerinden Call of Duty Warzone indirdim. Ama bir sorun ile karsilastim, FPS niyeyse cok fazla dusuyor ve oyundan atiyor. Eskiden sorunsuz bir sekilde oynayabiliyordum, simdi tekrar indirdim uzun sure sonra ve menude bile kasiyor bu neden olabilir?

Bilgisayarim;

HP Pavilion 17 Gaming laptop (Intel(R) Core(tm) i5 9300H CPU, NVIDIA GeForce GTX 1650, 8 GO DDR4)

Oyunu hem SSD'ye hem HDD'ye kurdum, FPS'i sabitlemeyi denedim ama olmuyor. Zannetmiyorum ama acaba termal macun yenilesem duzelebilir mi? (3 yıldır yenilenmedi). Fikirlerinizi bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çözüm
Selam arkadaşlar, Steam uzerinden Call of Duty Warzone indirdim. Ama bir sorun ile karsilastim, FPS niyeyse cok fazla dusuyor ve oyundan atiyor. Eskiden sorunsuz bir sekilde oynayabiliyordum, simdi tekrar indirdim uzun sure sonra ve menude bile kasiyor bu neden olabilir?

Bilgisayarim;

HP Pavilion 17 Gaming laptop (Intel(R) Core(tm) i5 9300H CPU, NVIDIA GeForce GTX 1650, 8 GO DDR4)

Oyunu hem SSD'ye hem HDD'ye kurdum, FPS'i sabitlemeyi denedim ama olmuyor. Zannetmiyorum ama acaba termal macun yenilesem duzelebilir mi? (3 yıldır yenilenmedi). Fikirlerinizi bekliyorum.

Call of Duty Warzone oynamak istiyorsunuz ama FPS düşüyor ve oyundan atıyor. Bu sorunun birkaç olası nedeni...

ELFDaily 

#code
Yönetici
Kredi
14

Bilgisayarim;

Call of Duty Warzone oynamak istiyorsunuz ama FPS düşüyor ve oyundan atıyor. Bu sorunun birkaç olası nedeni olabilir:

• Oyunun optimizasyonu: Oyun yeni çıktığı için bazı optimizasyon sorunları olabilir. Oyunun güncellemelerini takip edin ve yeni sürümlerini indirin. Ayrıca oyunun grafik ayarlarını düşürerek performansınızı artırabilirsiniz.
  • Sistem gereksinimleri: Oyunun önerilen sistem gereksinimleri şunlardır:

BileşenÖnerilen
İşlemciIntel Core i5-2500K veya AMD Ryzen R5 1600X
RAM12 GB
Ekran KartıNVIDIA GeForce GTX 970 / GTX 1660 veya AMD Radeon R9 390 / RX 580

Sizin sistem özellikleriniz oyunu çalıştırmak için yeterli olabilir, ancak işlemciniz ve RAM’iniz önerilen seviyenin altında. Bu da FPS düşmesine ve takılmalara neden olabilir. Sistem bileşenlerinizi yükseltmeyi düşünebilirsiniz.

• Termal macun: Termal macun, işlemcinizin ve ekran kartınızın ısısını düşürmek için önemli bir bileşendir. Eğer termal macununuz eskimişse, bileşenleriniz aşırı ısınabilir ve performans düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Termal macununuzu yenilemeniz, ısınma sorununu çözebilir.

Kişi Yorumladı
Çözüm