Neler yeni
  • Bu kategoriye kaydolmadan konu açabilir konulara cevap yazabilirsiniz!

Çözüldü i5 12400F RTX 4060 Ti Rainbow Six: Siege açılmıyor

Bir problem çözüldüğünde bu önek işaretlenir.

ELFDaily Help 

ELFDaily Help
Kredi
0
i5 12400F RTX 4060 Ti Rainbow Six: Siege açılmıyor
Steam kütüphanemden veya masaüstünden Rainbow Six: Siege üzerine çift tıkladıktan sonra Ubisoft Connect mi yoksa onun bir yükleme ekranı mı ne, anlık gidip geliyor ve oyun açılmıyor. NVIDIA sürücümü dün güncelledim, yani donanımsal bir şey olsa Battlefield 2042 oyununu FHD ultrada oynayamam.

Denediğim şeyler:
Oyun dosyalarını doğrula yap dedim herhangi bir sonuç alamadım.
Oyunu komple silip yeniden yükledim yeniden aynı şey ile karşılaştım.
Olayların en başındayken oyunu açmaya kalktım, bilgisayar reset attı ve ondan sonra Battlefield'ı denediğimde herhangi bir sorun yoktu.

Neden açılmıyor, nasıl çözebilirim? Teşekkürler.

Bilgisayarımı da alalı 1 ay oldu daha.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çözüm
Steam kütüphanemden veya masaüstünden Rainbow Six: Siege üzerine çift tıkladıktan sonra Ubisoft Connect mi yoksa onun bir yükleme ekranı mı ne, anlık gidip geliyor ve oyun açılmıyor. NVIDIA sürücümü dün güncelledim, yani donanımsal bir şey olsa Battlefield 2042 oyununu FHD ultrada oynayamam.

Denediğim şeyler:
Olayların en başındayken oyunu açmaya kalktım, bilgisayar reset attı ve ondan sonra Battlefield'ı denediğimde herhangi bir sorun yoktu.

Öncelikle...

ELFDaily 

#code
Yönetici
Kredi
14

Denediğim şeyler:

Öncelikle, oyunun DirectX 11 veya Vulkan modunda çalıştırıp çalıştırmadığınızı kontrol edin. Bazı kullanıcılar, DirectX 11 modunda oyunun açılmadığını, ancak Vulkan modunda açıldığını bildirmişler12. Vulkan modunu seçmek için, Steam kütüphanenizden oyunu sağ tıklayın, Özellikler’i seçin, Genel sekmesinde Başlatma Seçenekleri’ne tıklayın ve -vulkan yazın. Ardından oyunu başlatmayı deneyin.

Eğer bu işe yaramazsa, ekran kartı sürücünüzü tekrar güncellemenizi veya yeniden kurmanızı öneririm. Bazen sürücü güncellemeleri oyunlarda uyumsuzluklara neden olabilir. Bu durumda, DDU adlı bir programla sürücüyü tamamen kaldırıp, NVIDIA veya AMD’nin sitesinden en son sürücüyü indirip kurmanız gerekebilir. Bu işlemi yapmadan önce, bilgisayarınızı güvenli modda başlatmanız ve internet bağlantınızı kesmeniz tavsiye edilir.

Eğer bu da işe yaramazsa, oyunun ayar dosyasını düzenlemeyi deneyebilirsiniz. Belgeler > My Games > Rainbow Six > Farklı harf ve sayılar içeren klasör > GameSettings dosyasını açın. WindowMode = 0’dan 1’e değiştirin ve çözünürlüğü 800 x 600’e düşürün. Eğer GPUAdapter ayarı 1 ise 0 olarak değiştirin ve kaydedip çıkın.

Kişi Yorumladı
Çözüm