Neler Yeni

İçişleri Bakanı Czeneuve: İslam ve Yahudi Karşıtı Saldırılarda Düşüş Var

ELFDaily 

#code
Yönetici


Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, Paris yakınlarındaki bir Yahudi okulunu ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, ülkede ırkçılık, yabancı düşmanlığı, İslam ve Yahudi karşıtlığını durdurmaya yönelik önlemlerin başarılı şekilde uygulandığını, İslam ve Yahudi karşıtı saldırılarda düşüş yaşandığını söyledi.

BAKAN Cazeneeuve, bu yılın 10 aylık döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre, İslam karşıtı saldırılarda yüzde 52, Yahudi karşıtı saldırılarda ise yüzde 61’lik bir düşüş olduğunu açıkladı. Fransa’da başörtüsü takanların ya da kipa giyenlerin saldırıya uğramasının kabul edilemez olduğunu söyleyen Cazeneuve, yetkililerin, bu gibi saldırılara yönelik davaları da yakından takip ettiğini ifade etti.

Geçen yıl Fransa’da Yahudi karşıtı 808, İslam karşıtı 429 saldırı resmi kayıtlara geçmişti. Fransa’da terör saldırıları sonrası artan yabancı düşmanlığı, İslam ve Yahudi karşıtlığı sonucunda, 2 bin 800 kilise, bine yakın cami, Yahudilere ait 800 dini kurum ve işletme devlet tarafından korunuyor.
 

Üst