Neler Yeni

İzmir Ekonomi Üniversitesi

ELFDaily 

#code
Yönetici
Okuduğum üniversitenin adını görememek beni biraz üzdü
Başlık açıp tanıtmak ve bilgilendirmek istedim.

Öncelikle üniversitenin misyonu , vizyonu ve tarihçesi gibi kısımlarına girmeden daha samimi ve yararlı bilgiler vermeyi istiyorum.

İzmir Ekonomi Üniversitesi , TOBB ve İzmir Ticaret Odası'yla iyi ilişkileri olan ve planlamasını , özellikle işletme fakültesi için , bu tür kurumlara veya bu kurumlarla işbirliği içinde olan şirket , firma veya departmanlara kalifiye eleman sunmak şeklinde yapmıştır.Üniversitenin planlaması sadece bu politikayla sınırlı değil elbette , bir çok bölümüyle daha geniş bir yelpaze oluşturup ismindeki 'ekonomi' yaftasından da sıyrılmıştır. İzmir Ekonomi Üniversitesi eğitime önem veren fakat günün şartlarına da uymuş bir okuldur.Yani şöyle ki , okul bir çok özel üniversite gibi önce kârım demektedir.Fakar bunun eğitimin çok da önüne geçtiğini daha önce hiç görmedim ne yalan söyleyeyim.Üniversite uyguladığı değişik uygulamalarla şaşırtıcı olabiliyor.Öyle ki bu sene sınıflara kamera sistemiyle biz öğrencilerine 'yok artık' dedirtmiştir.Sorsanız kopya çekmeyi engellemek v.s v.s diyorlar ama asıl amaç tabi ki fişlemek. Ayrıca okul içince sigara içilmemesi gibi saçma sapan bir yasak da okulda mevcuttur.Okulun sosyal yaşamı tamamen öğrenci odaklıdır , klasik bahar şenliği dışında sosyalliğe pek de takılmayan bir okuldur Ekonomi. Bu arada bahar şenliğinde de kampüste kurulan BWM , Audi standlarına hiç girmek istemiyorum.Her özel okulda olduğu gibi böyle bir durum ne yazık ki var gençler.Her neyse ders konusunda zorlayan bir okul olduğunu her şeyden önce belirtmeliydim.Buradan eğitimi boşlamadıklarını görüyoruz ama anamız ağlıyor biraz.Gayet mütevazi , yani güccücük , bir kampüse sahip olan Ekonomi bu güccücük kampüsünün içinde bir de yurt barındırıyor.

Üniversitemi övmeye çalışmadığımı anlamışsındır

Ama son olarak şunu söyleyebilirim ki ; Okumak , öğrenmek , donanmak için okul her türlü olanağı sağlıyor sadece biraz 'Ekonomi'sine düşkün bir okul o kadar.Ben bunlara takılmam bana eğitim olanak versin diyorsanız İzmir Ekonomi Üniversitesi size uygun bir okuldur.
Gelin la ben de varım.

Üst Alt