Neler yeni

Kansere Sebep Olan Başlıca Yiyecekler Nelerdir?

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,917
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
Giderek hazır gıdaların etrafımızı sardığı günümüzde hangimiz yiyeceklerimizin içeriğini biliyoruz. Yapılan araştırmalara göre beslenme şekli ve kanser riski birbiriyle bağlantılı… Peki tükettiğimiz gıdaların bizi adım adım kansere götürdüğünü biliyor muydunuz? Bir Yağ Deposu Cips: TÜBİTAK’ın yaptığı araştırmalara göre Türkiye’de yapılan gıda analizlerinde en fazla kanserojen madde içeren cipsin tüketiminin azaltılması için İngiliz Sağlık Vakfının “Cips Yemek Yağ İçmekten Farksızdır!” sloganıyla hareket ettiğini biliyor musunuz? Dünyadaki birçok ülke film izlerken ve partilerin vazgeçilmezi olan cipslere karşı savaş açmış durumda… Kola: İçerdiği kafein, renklendiriciler ve birçok kanserojen maddenin azaltılması için Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA)ya çeşitli ülkeler baskı kuruyor.

8596_4-300x160.png


Obezite ile birebir bağlantılı olan kola tiryakileri üzerinde yapılan kemik araştırmasında, kola severlerin kemik yapılarının 3 kat daha kırılgan olduğu tespit edildi. Hazır Gıdalar: Hazır çorbalar, sucuk, salam, sosis gibi işlenmiş etler, soslar vb. ürünler içerdiği MSG (Monosodium Glutamate) yani bir diğer adıyla, içeriğindeki Çin tuzundan dolayı kansere davetiye çıkartıyor. Ani kalp durmalarına ve ani ölümlere sebep olan MSG ve benzeri bağımlılık yapan tatlandırıcılar bölgesel olarak sinir hücrelerini de tahrip ediyor. Yapay tatlandırıcılar: Beyin tümörüne ve şeker dengesinde problemlere yol açan tatlandırıcılar kanserojendir. Salamura ve tuzlu yiyecekler: bu tür besinlerin hazım esnasında nitrik asit ürettiği için mide ve bağırsak gibi sindirim sistemi organlarında kansere sebebiyet verir. Çağımızın hastalığı olan kanserin başlıca sebebi hazır, pratik gıdalardır. Fast Food tarzı beslenme yerine evde kendi ürünümüz olan yiyecekleri ve sebzeleri tercih etmeliyiz. Sağlıklı gıdaları ne kadar çok fazla tüketirsek o kadar az kansere yakalanma ihtimalimiz vardır. Bu yüzden muhakkak yediklerimize içtiklerimize dikkat etmeliyiz.

Kanser Hastalıklarına İyi Gelecek Yiyecekler Nelerdir?

İnsan hayatının en zor dönemlerinde birisi, hiç beklemediği bir zamanda yakalanmış olduğu kanser hastalıklarıdır. Kişi için büyük acı olan ve hayatının baharını tam olarak yaşamadan savaşmak zorunda kaldığı bu illet kadar kötü bir hastalık olamaz. Bunun için sağlıklı kişiler her haline şükretmeli ve bu tür hastalara karşı daha saygılı ve sevgili yaklaşmaları gerekmelidir. Çünkü insanlığın asıl kavramı, insanı anlayabilmek ve onun yaşadıkları olumsuzlukları empati kurarak kendinde olduğunu düşünebilmesidir. İşte o zaman bu tür durumlarda insanlık kavramı değerini korur. Her canlı için, onu hayatta bekleyen kötü durumlar söz konusudur. Bunun için öncelikle sağlığınızı koruma altına alabilmeli, kendinize değer vermeyi bilmelisiniz. Unutmayın ki bu hayatta herkes tek bedendir ve bedeni kendine emanettir. Kanser hastalığına iyi gelen bazı meyve ve sebzelerden sizler bahsedeceğiz. Eğer yakınlarınız da bu riski taşıyan varsa hızlı iyileşmesi için bu bilgilere ihtiyacınız olacağını düşünüyoruz.

Kanser Hastalarına İyi Gelen Besinler

• Elma kuarseten içeren bir maddedir. İçinde bulunan zengin vitamin ve elementler sayesinde vücutta antioksidan yaparak, kötü bakterilerin dışa atılmasına yardımcı olur. Kanseri koruma etkisi oldukça büyüktür. Bütün vitamini asıl kabuklarında bulunduğundan, kanser hastasına kabukları soyulmadan iyice yıkanarak verilmelidir. Günde en az bir tane elma yemek ayrıca kalp sağlığını koruyor ve dişleri temizleyerek, diş eti rahatsızlıklarını önlüyor. Elma, kalbe dosttur.

8596_6-300x191.jpg


• Kara üzüm son 10 yıl içerisinde tıbbı alanda içindeki element ve değerler ile kansere takviye olarak kullanılan bir besin değeridir. Doğal yollarla alındığında vitamini oldukça fazladır. Ayıca kanser hastalıklarında oluşan anemi durumların önüne geçerek, kan hastalıklarına iyi geldiği gözlenmiştir. Yüksek miktarda D ve C vitaminini vermektedir. Bunu yiyen kişiler olası kanser hastalıkları ile savaşarak, hızlı bir şekilde iyileşme sağlanır.

• Böğürtlenin içinde bulunan eliagiç asit, kanser hücrelerini önceden tespit ederek hızlı bir şeklide o hücrelerin çoğalmasını engelliyor. Özellikle böğürtlen yaprakları taze bir şekilde kaynatılıp, hastaya her gün düzenli bir şekilde içirildiğinde, hasta daha mutlu olacak ve halsizlik sorunu ortadan tamamen kaybolacaktır. Böğürtlenin kanser hastaları için çok etkili bir meyve, çayı ise çok huzur verici bir içecek olduğu saptanmıştır.

• Yaban mersimi özellikle köylerde en çok toplanan meyveler arasındadır Çok güzel çiçeklerin arasında yetişmektedir. Değişik ve huzur verici bir görüntüye sahiptir. Küçük kırmızı adeta kirazı andıran bir güzelliği vardır. İçinde kanseri koruyan enzimler bulunduğundan, kanser hastası için ideal bir meyvedir denilebilir. Yaban mersimi kaynatılıp hastaya içirilirse birçok sağlık sorununun hafiflediğini zamanla hızlı bir şekilde iyileşme gösterdiğinin farkına varacaktır. Aynı zamanda iyi bir kolesterol düşürücü, kalp dostudur.

• Kiraz yazın yemeye doyamadığımız ve her şekilde faydasını gördüğümüz kirazın insan sağlığında yeri ve önemi oldukça büyüktür. İçinde flavon bulunur. Bu madde oldukça yararlı ve kanser hücreleri ile savaşan yapıdadır. Özellikle kadınlara görülen meme kanseri hastalıklarında, rahim kanseri hastalıklarında menopozda çok faydalı ve sakinleştirici bir özelliğe sahip olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda cilt kanserinin de önüne geçer, cildi korur.

8596_5-300x149.jpg• Her derde deva karpuzun aslında tam bir kanserojen maddelerinin savaşçısı olduğunu biliyor muydunuz? İçinde buluna zengin vitaminler A ve C vitamini bulunmaktadır. İçinde toksin maddeleri yer almaktadır. Böylece vücutta bulunan kötü bakteri ve virüsleri algılayarak, antioksidan görevini yapmaktadır. Ayrıca karpuz suyunun hastaya içirilmesi bağışıklık sistemini en iyi şekilde koruyacaktır.

• Kırmızıturp diğer adıyla güç kaynağıdır. Ne kadar sert bir yapısı var öyle değil mi? Sert olduğu kadar da güç toplayıcıdır. Akciğer kanser riskini de azaltır. İçinde birden fazla vitamin bulunmaktadır. Özellikle siyah turp öksürük ve solunum yolu hastalıklarına, nefes darlığına, kanser hastalılarına çok iyi geldiği söylenmektedir.

• Kırmızı Biber, Faydasını saymakla bitiremediğimiz biberlerin insan sağlığına katkıları oldukça büyüktür. Çok yoğun miktarda C vitamini içermektedir. Bu yüzden bağışıklığa oldukça iyi gelir. Kanseri hücreleri önceden tespit ederek, hastanın eski sağlığına bir an önce kavuşmasını sağlar.

• Brokoli, ne kadar faydalı bir sebzedir tartışılmaz. İçinde bulunan C vitamini ile kişinin daha dirençli, hastalıklara karşı daha dayanıklı olmasına katkıda bulunur. Özellikle kanser hastalarına yemeği ve çayı muhakkak verilmelidir.

• Domates oldukça sağlıklı bir sebzedir. Özellikle erkeklerde görülen prostat kanserlerinin önüne geçer. Kanser kişilerin sağlıklı gıdalardan yemesi önemlidir. Bu saydıklarımız dışında, ısırgan otu, karalâhana, ıspanak, enginar ceviz, fındık, kuru üzüm, kara üzüm, dut pekmezi, dalak eti gibi kan yapıcı gıdalar yemelidir. Fakat bütün bunlar kontrollü bir şekilde sağlanmalıdır.Kanser hastaları sağlıklı besinlerden gün içinde tüketmelidirler. Çünkü onların her yediği onlara zarar verebilir. Bu yüzden dikkat çok önemlidir. Bilinçli bir şekilde sebze ve meyvelerden yedirilirse kanser riski olmaz ve kanserli hücre varsa onlarda epey bir azalmalar meydana gelir.
 

Üst