Neler yeni

Karmizol yan etkileri

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,920
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
KARMİZOL (Ağrı Kesici)

Karmizol ağrı kesici, ateş düşürücü ve kasılmaları rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır. Diğer tüm ilaçlar olduğu gibi bu ilacında yan etkisi bulunmaktadır. Deri dökülmeleri, ciltte kızarmalar, kaşınmalar, nefes darlıkları yüksek ateşlenmeler gibi yan etkileri bulunmaktadır.

Deri kanamaları gibi kanamalar görülebilir. Bunlarla beraber deride su toplanmaları da görülebilir. Kızarıklık ve soyulmalar da diğer yan etkilerden olmaktadır. Bu gibi durumların görülmesi durumunda acilen bir doktor kontrolünden geçilmesi gerekmektedir. Bunların dışında kan basıncında düşüklük ve böbrek problemleri olan kişilerde idrar çıkamama ve idrar miktarında azalmalar görülebilir. İdrarda kan gibi şeylerin bulunması, yüksek tansiyon, ateşlenme ve vücutta şişme gibi belirtiler bulunabilir. Bunlarla beraber bazı damar iltihapları da görülebilir.

Ağızda meydan gelen yaralar, boğazlarda ağrılar ve şişlikler gibi durumlar gözlenebilir. Enfeksiyon, aşırı ateşlenme, kanama, gibi durumlara rastlanılabilir. Bu ilacın kullanımı ile birlikte astım atakları meydana gelebilir. Nefes alıp vermede zorluklar ve hırıltılı solumanın artması gibi durumlar gözlenebilir. İdrarda kırmızı bir renklenme ve uygulanan bölgede diğer bölgesel reaksiyonlar görülebilir. Bu gibi durumlar Karmizol’un yan etkilerinden olmaktadır. Bunun gibi durumların herhangi birisine rastlanılması durumunda acil olarak doktor kontrolünden geçmek gerekmektedir.

Bu ilacın yan etkilerinin görülmesinin seviyeleri vardır. Bazı yan etkiler diğerlerine göre daha sık veya daha az görülebilir.
 

Üst