Neler Yeni

Laptoplarda Ekran Sararması Çözümü !

ELFDaily

Bilgili
Yönetici
Kaynaklar
19
SORUNLARINIZ

beyler laptopu acıyorum yada uykuya gectıkde n sonra acıyom dıemekran sararıyo bi sarılık var ekranda bu neden oluyo hiç bilmiyorum led ekran da mı bişi war ekrna kartı mı dersin anlayamadım pek dogrusu güç ayarlarıyla oynadıkdan sonra düzeltiyorum ama neden oldunu kavrayamadım yorumlarınızı bekliyorum​

Laptoplarda bazı arkadaşların sıkca sorduğu laptopumun ekranı git gide sararıyor gibi şikayetlerde bulunmasının üzerine bu konuyu oluşturuyorum. Laptopunuzun ekran kartında herhangi bir sorun yok endişelenmeyin, bunun için yapmanız gereken laptopunuzun modeli ve ekran kartı modeline göre eğer bilgisayarınızda yoksa ekran kartı editörü yani renk ayarlarını yönetmenizi sağlayan bir Grafik düzenleme programı indirmeniz gerekmektedir.

Alternatif çözüm:

sarı ekran monitörler mavi rengi üretemediği zaman ortaya çıkar. bunun iki sebebi olabilir. monitör soketi yerine oturmamış olabilir yada ekranın kendisi gitmiş olabilir. bunun ekran kartı ile ilgisi yok. muhtemelen sarsıntıdan dolayı bir bağlantı noktasında sıkıntı oluşmuş olabilir. bilgisayarınızı biraz sarsın. eğer düzelmezse sökülmesi ve bağlantıların kontrol edilmesi lazım. bağlantılar da sorunlu değilse ekran gitmiştir. ekran kartı sorunu olsa sarı renk gelmesi için hiçbir sebep olmazdı.

Örneğin İntel Hd Grafikleri veya Asus bir laptop'unuz varsa Asus Splendid Utility gibi programlar sayesinde ekran renginizi ayarlayıp yönetebilirsiniz.

Kolay gelsin...