Neler Yeni

LG G3 Şarj – Batarya Sorunu ve Çözümü

ELFDaily 

#code
Yönetici


LG G3 Şarj – Batarya Sorunu ve Çözümü

Her cihazda olduğu gibi G3 için de aldığımız geri bildirimlerden biri de şarj sorunu oldu. Cihaz ya çok uzun sürede şarj olup bataryası hızlı bitiyor ya da çok hızlı şarj oluyormuş gibi göstererek aslında bataryasını doldurmuyor. Neredeyse tüm cihazlarda karşılaştığımız bu sorunu sizler için çözdük.

Çözümü

Belki de tüm kullanıcıların yaptığı en büyük hata cihaz şarjdayken işlem gerçekleştirmek, oyun oynamak, video izlemek ve telefonla konuşmak oluyor. Bu cihazınızın bataryasının ömrünü azaltan en önemli düşman çünkü cihaz bataryasını doldurmaya çalışırken bir yandan da siz onu boşaltıyorsunuz böylece cihazın aklı karışmış ve batarya da ekstra yorulmuş oluyor. Bu nedenle cihazınız şarjdayken asla kullanmamayı tercih edin, böylece telefonunuzun batarya ömrü uzamış ve şarjınız daha uzun süre gitmiş olacaktır.

Cihazınızı gerekmediği sürece güç tasarrufu modundan çıkarmayın. Böylece daha az ekran parlaklığı daha az şarj ile daha çok işlem gerçekleştirirsiniz.

Uygulamalar da elbette şarjınızı bitiren en büyük faktörlerden biridir ancak bazı uygulamalar diğerlerinden çok daha fazla batarya harcar bunları görmek ve kapatmak için
Ayarlar >> Genel >> Pil >> Pil Kullanımından
hangi uygulamanın cihazınızın pilini daha çok harcadığını görebilirsiniz.
 

Üst Alt