Neler Yeni

LG G5 Hızlı Şarj Sorunu ve Çözümü

ELFDaily 

#code
Yönetici


LG G5 Hızlı Şarj Sorunu ve Çözümü

Kullanıcıların en çok sorun yaşadıkları bir diğer nokta ise hızlı şarj sorunu olmuş. İlk olarak hızlı şarj konusunda bilgi vermek istiyorum. Akıllı telefon üreticilerinin hızlı şarj desteği her telefon için aynı dakikada ve aynı oran şarja denk gelmez.

Bunlarda cihazınızda kullandığınız uygulamaların da etkisi büyüktür. Sürekli arka planda çalışan, mobil verisi, GPS’i açık, ekran parlaklığı en yüksekte olan bir cihaz ile hiçbir işlem yapmayan mobil verisi ekran parlaklığı kapalı olan bir cihaz elbette farlı sürelerde şarj olur.

Ancak buradaki vaat 30 – 35 dakika içerisinde %0 olan bir bataryayı %80′e getirmektir. Batarya dolum hızı %80′den sonra biraz daha yavaşlayabilir. Eğer kilit ekranı bildirimlerini kapatırsanız, cihazınızı şarja taktığınızda hızlı şarj dolumu animasyonunu görebilirsiniz. Eğer tüm bunlara rağmen hızlı şarjda sorun yaşıyorsanız, gelin çözüme birlikte bir göz atalım.

Çözümü:

  • İlk olarak şarj aletinizin adaptörünün doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekmekte. Bunu hızlı şarj ile şarj olan herhangi bir telefon ile deneyebilirsiniz ancak denedikten sonra hemen çıkarmalısınız, çünkü başka bir cihazla şarj edilmek telefonu bozabilir. Eğer adaptör düzgün bir şekilde çalışmıyorsa servise götürerek yenisini talep edebilirsiniz.
  • Cihazınızı şarj esnasında kullanmayın. Bu da şarj hızını yavaşlatacak ve bir süre sonra bataryanızı ya da şarj aletinizi bozacaktır.
  • Eğer orijinal şarj aletini kullanmıyor ya da farklı bir kablo kullanıyorsanız, şarj kablonuzun hızlı şarjı desteklediğine emin olun.
 

Üst Alt