Neler Yeni

LG G5 İnternet Sorunu ve Çözümü

ELFDaily 

#code
Yönetici


LG G5 İnternet Sorunu ve Çözümü


LG G5 ile ilgili sorunlarda bahsedilen en önemli sorunlardan biri de “LG G5 internete bağlanmıyor” sorunudur. Aslında bu sorun, günümüzde pek çok akıllı telefonda meydana gelse de LG G5′lerde daha çok internet hızının birden düşmesi ve ardından bağlantının tamamen kopması şeklinde meydana geliyor. Sizin için derlediğimiz çözümler şöyle;

Çözümü:

  • Ayarlar >> Wi-Fi” bölümüne giderek bağlı olduğunuz ya da bağlantı kurmak istediğiniz Wi-Fi noktasının üzerine tıklayın. Ardından açılan pencereden “Unut” butonuna tıklayarak, bağlanmak istediğiniz cihazın şifre bilgilerini unuttuktan sonra tekrardan bağlanmayı deneyiniz. Eğer bu sorun birkaç kez daha tekrar ederse aşağıdaki adıma geçebilirsiniz.
  • Ayarlar >> Uygulama Yöneticisi >> Hepsi/Tümü” bölümüne giderek, “Wi-Fi” uygulamasını bulunuz. Uygulamanın içerisinde girerek “Veriyi Sil” butonuna bastıktan sonra cihazınızı yeniden başlatınız.
  • Eğer tüm bu işlemlere rağmen sorununuz çözülmezse cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayabilir ya da servise gönderebilirsiniz.
 

Üst Alt