Neler Yeni

LG G5 Isınma Sorunu ve Çözümü

ELFDaily 

#code
Yönetici


LG G5 Isınma Sorunu ve Çözümü

İşlemcilerin boyutlarının büyümesi ile şarj ya da işlem gerçekleştirme esnasında, telefonlar oldukça ısınmaya başladı. Ancak biz bu ısınmaları normal derecelerde tanımlarken, gerçekten çok daha büyük boyutlarda ısınmalar da gerçekleşebiliyor.

Özellikle internetten indirme işlemlerinde ya da uygulama yüklemeleri esnasında yaşanan bu ısınmalar olmadık yerlerde ve büyük boyutlarda gerçekleşiyorsa, o zaman bir sorununuz var demektir. Gelin bu sorunların çözümlerine birlikte bakalım.

Çözümü:

  • Isınma iki şekilde gerçekleşebilir. Birincisi telefonunuz şarjdayken, ikincisi ise siz işlem gerçekleştirirken. Eğer cihazınız şarjdayken çok ısınıyorsa, bataryanız ya da şarj aletiniz bozulmuş olabilir. Bunun için orijinal şarj aletinizden başka cihaz kullanmayın. Eğer şarj aletiniz ısınmıyor sadece telefonunuz ısınıyorsa bataryanızı yenileyebilirsiniz.
  • Telefonunuzu şarjdayken kullanmamaya özen gösterin ve bu işlemi yaparken tüm uygulamaları sonlandırın. Eğer açık ise GPS, Mobil Veri ya da Wi-Fi bağlantılarını kapatın. Ekran parlaklığınızı düşürün ve öyle şarj edin.
  • Etkin uygulamalarınızı görev yöneticisinden sonlandırın, bazen uygulamalardan çıkmanız onların kapandığı anlamına gelmez.
  • Ekran parlaklığınızı düşük seviyede tutun. Aynı anda birden fazla işlem yapmamaya özen gösterin.
  • Cihazınızı düzenli olarak kapatın. Haftada 5 dakikalığına cihazınızı kapatarak dinlenmesini sağlayın.
  • Bataryanızın şişip şişmediğini kontrol edin. Eğer şişme mevcut ise en kısa sürede bataryanızı yenileyin.
  • Eğer tüm bunlara rağmen cihazınız hala aşırı şekilde ısınıyor ise donanımsal bir problem olabilir. Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayabilir ya da garanti kapsamında onarılmasını sağlayabilirsiniz.
 

Üst Alt