Neler Yeni

LG G5 Parmak İzi Okuyucu Sorunu ve Çözümü

ELFDaily 

#code
Yönetici


LG G5 Parmak İzi Okuyucu Sorunu ve Çözümü

Bildirilen bazı sorunlara göre kullanıcılar parmak izi okuyucusuyla ekran kilidini açarken bazı sorunlar yaşamışlar. Yapılan araştırmalara göre sorunların büyük bir çoğunluğu telefon kılıflarından kaynaklanırken, ufak bir kısmı ise parmak izinin yanlış açılalarla kaydedilmesinden kaynaklanmaktadır. Gelin sizler için derlediğimiz çözümleri birlikte inceleyelim.

Çözümü:

  • İlk olarak telefon kılıfınızın, parmak izinizin doğru okunup okunmadığını etkilediğini öğrenmek için telefon kılıfınızı çıkararak parmak izinizi okutunuz. Eğer ekran kilidiniz sorunsuz bir şekilde açılıyorsa parmak izi tarayıcınızı etkilemeyecek şekilde bir telefon kılıfı almanızı öneriyoruz.
  • Eğer telefon kılıfını çıkarmanıza rağmen parmak izi tarayıcısı doğru şekilde çalışmıyorsa, telefon kılıfınız ile birlikte cihazı elinizde her gün kullandığınız pozisyonda tutarak parmak izinizi yeniden kaydetmelisiniz.
  • Eğer sorununuz tüm bunlara rağmen çözülmüyorsa parmak izi tarayıcınızda donanımsal bir hata olabilir. Bunun için servisinize götürmenizi öneririz.
 

Üst Alt