Neler Yeni

LG G5 Uygulamalar (Launcher – AppDrawer) Sorunu ve Çözümü

ELFDaily

Bilgili
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,667
Kaynaklar
16
Beğeniler
170
Puanları
131
Yaş
21
Konum
Bursa
#1LG G5 Uygulamalar (Launcher – AppDrawer) Sorunu ve Çözümü

Kim ne derse dersin Android ve iOS her zaman diğerinin yeni geliştirdiği bir özelliği güncelleyerek kendi bünyesine dahil etmeye çalışıyor. Bunlardan biri de Android cihazlarda ana sayfanın alt kısmında yer alan “Uygulamalar” butonu.

Üzerine tıkladığımızda bizi, cihazın içerisindeki tüm uygulamaların yer aldığı ara yüze götürüyor. Fakat bildiğiniz gibi bu özellik iOS’ta yok ve belki de Android’i iOS’tan ayıran en keskin özellik.

Bu özelliği aktif eden Google’da artık yeni cihazlarında bir “Uygulamalar” ara yüzü bulundurmuyor ve uygulamalar ana sayfada klasörler altında geliyor. Bazı kullanıcılar bunu beğense de bazıları bu özelliği hiç sevmemiş diyebiliriz, çünkü bu özellik ile ilgili sorular oldukça artmış. İşte çözümümüz.

Çözümü:

  • Dilerseniz “Ayarlar >> Telefon Hakkında >> Güncelleme Merkezi >> Uygulama Güncellemeleri” menüsüne giderek “Ana Ekran Başlatıcı” uygulamasını güncelleyebilirsiniz. Böylece yeni sürümde kaldırılan bu özeliği de kaldırmış olacaksınız.
  • Diğer bir çözüm yolu eğer mevcut ise doğrudan Android sürümünü güncellemek.
  • Sonuncu çözümümüz ise üçüncü parti bir launcher uygulaması kullanmaktır. Bunun için Nova Launcher gibi uygulamaları indirebilirsiniz.
 
Genel Sohbet Odası
Yardım Kullanıcılar
Foruma kayıt olmadan sohbet etmek için /nick burayaisim yazın kullanıcı adınızı oluşturduktan sonra sohbete başlayabilirsiniz.
  • Şu an sohbet eden bulunmuyor.
    S ELF BOT: serdar155, "21xx, 22xx ELF Farm Databese 2018" dizesindeki bir yeni yanıt yayınladı.
    Üst