Neler Yeni

Lütfen sizde interneti çöplüğe çevirmeyin.

ELFDaily 

#code
Yönetici
Merhaba arkadaşlar, biz asosyal insanlar ne yazık ki internet başında çok zaman harcıyoruz. Herkesin kendine göre işleri oluyor ve bu işleri halletmek için birçok kaynağa giriyoruz. Ve ne yazık ki birçok çöp kaynaklarla karşılaşıyoruz.

Evet, ne yazık ki üstteki resim gibi. Aynı yazılar ve hatta aynı etiketlerle dolu çöp yığını. (Kusura bakmayın, midenizi bulandırmış olabilirim bu resim ile. Ama ne yazık ki yeni açılmış kâr amaçlı sitelerin gidiş şeklide benim midemi bulandırıyor.)

A sitesin deki bir yazıyı b sitesinde de görmek can sıkıcı olabiliyor bizler için. Bu şekilde hit kazanmaya çalışan bir çok arkadaşımız var, benim bu makaleyi hazırlamamdaki amaç bu duruma düşmemeleridir, Google'nin gözünde yükselmek isterlerken bizim gözümüzden düşüyorlar.

Aklıma hiç başlık gelmiyor, yazı yazamıyorum? Bu yüzden kopyala yapıştır yapıyorum.
Tek yapmanız gerek biraz araştırmacı olmak ve kitap okumak. Kitap okumayan birisi için makale yazmak çok zordur. Asosyallerin çoğu kitap okumaz ve çoğu da sitelerden para kazanmaya çalışırlar. Yanlış başlangıcıda burada yaparlar. Google ve bizler, alıntı yazılardan daha çok site sahibinin yazdığı yazılara önem veririz.

Kendimi geliştirmek için ücretsiz para vermeden makale yazmak istiyorum?
Dediğim gibi araştırmacı olan her insan yazı yazabilir, tek sorun araştırdığı ve okuduğu bilgileri hemen unutmamasıdır. Ve bununda yolu çok okumaktan geçer. Yazacak çok bilgisi olan kişilerde var ama nereden, ne şekilde başlayacaklarını bilmiyorlar. Ki ben en çok blogspot sitelerinde ki makaleleri okurum, çünkü kâr amacı gütmeyen esasları yazıları ve duyguları paylaşan gerçek insanların (Yanlış anlamayın, gerçek insan dediysem sahte duygular değil. Yani yazı için sallanan duygulardan bahsediyorum.) yazıları oradadır.
Gelelim bu başlığın esas konusuna. "Nasıl para vermeden makale yazabiliriz?"
Evet gerçekten bilmeyen insanlar var, eğer bu yazıma denk gelirler ise yada internette bir çok makaleden birine gelirler ise aradıklarına kolaylıkla ulaşabilirler.

• Blogspot (Tavsiye ederim!)
  • Wordpress (Tavsiye Ederim!)
  • Tumblr (Burada genellikle resimler paylaşırlar ama yazı yazanlarda var.)
diğer ücretsiz blog siteleri ile yazılar yazmanızı tavsiye etmem çünkü kapanma olasılıkları fazladır.

Lütfen arkadaşlar daha fazla interneti çöp etmeyelim ve güzel yazılarımızı internetten mahrum bırakmayalım.

Üst Alt