Neler Yeni

Mannequin Challenge Nedir? Mannequin Challenge Nasıl Yapılır

ELFDaily 

#code
Yönetici
[FONT=&amp]Mannequin Challenge nedir, nasıl yapılır merak edilmeye başlandı. Giderek yaygınlaşan hareket İngiliz golcü Jamie Vardy tarafından gol sevinci olarak yapılınca yeniden gündeme geldi.[/FONT]


[FONT=&amp]Sosyal medyada hızla yayılan ve tüm dünyada yapılmaya başlanan Mannequin Challenge, son olarak İngiliz golcü Jamie Vardy ile gündeme geldi. İngiltere Milli Takımı ile İspanya Milli Takımı arasında oynanan futbol karşılaşmasında Leicester City'nin İngiliz golcüsü Jamie Vardy attığı golden sonra sevincini Mannequin Challenge yaparak yaşadı. Ünlü isimleri de etkisi altına alan Mannequin Challenge akımı merak konusu oldu. İnternet kullanıcıları Mannequin Challenge [/FONT]
[FONT=&amp]nedir ve Mannequin Challenge nasıl yapılır sorularına yanıt aramaya başladılar. [/FONT]

JAMIE VARDY FUTBOLA TAŞIDI
Sosyal medya kullanıcılarının son dönemde sıkça karşılaştığı Mannequin Challenge videolarının ardından akım bu kez futbol sahalarına taşındı. İngiltere ile İspanya arasında oynanan futbol müsabakasında İngiliz futbolcu Jamie Vardy attığı golden sonra bir anda olduğu yerde dondu kaldı. Vardy'nin bu hareketine arkadaşları da eşlik edince ilginç bir görüntü ortaya çıktı. Vardy'nin ve arkadaşlarının yaptıkları bu hareket Mannequin Challenge'ın futbolda ilk uygulaması oldu. Ardından pek çok maçta daha bu akıma uyuldu.

MANNEQUİN CHALLENGE NEDİR, NASIL ORTAYA ÇIKTI?
Mannequin Challenge ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD)
Florida'daki Edward H. White Lisesi'nde başladı. Sosyal medyada hızla yayılan bu akım hemen her alanı, herkesi sardı. Ünlü isimler, futbol kulüpleri, milli takımlar da çektikleri Mannequin Challenge videolarını sosyal medyada paylaşmaya başladılar.

MANNEQUİN CHALLENGE NASIL YAPILIR?
Mannequin Challenge zamanın donup kalması üzerine kurulu yeni bir akım. Bu yeni trendin uygulanmasında ise ortamda bulunanlar hareketsiz bir şekilde donup kalmış gibi poz verirken, bir kişi ise bu insanları telefonla videoya alıyor. Uygulayanlar genellikle sıradışı pozlar vermeye çalışıyorlar. İşte birbirinden güzel Mannequin Challenge örnekleri:
 

Üst Alt