Neler yeni

Microsoft, Lumia ile Yolculuk Diyor

ELFDaily 

#code
Yönetici
Alışveriş
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,925
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Krediler
0
lumia-930-intro.jpg

Nokia'yı satın aldıktan sonra Finlandiyalı şirketin adını pek çok mecradan silen ve hatta akıllı telefonlardaki Nokia logolarını da kaldırmaya başlayan Microsoft yeni bir TV reklamı paylaştı. Videoda dikkat çeken bir ayrıntı da yine silinmiş olan Nokia oldu.
Reklam filminde üç arkadaşı uzun bir yolculuğa çıkarken görüyoruz. Karakterlerden bir tanesi "yapılacaklar listesi" hazırlıyor ve Lumia akıllı telefonu üzerinden kontrol ediyor. Listedeki başlıklar yerine getirildikçe gelişmeler cihaza kaydediliyor.
lumia-930.jpg


Otomobilde kullanılan Lumia telefon istenilen bir restoranın yerini bulmaya yardımcı olurken, mekanda Vine için küçük ve eğlenceli videoçekimleri yapılıyor. Araba ile yolculuğa devam eden ekip Lumia telefonu,HERE uygulaması ile kullanarak navigasyon bilgilerine ulaşıyorlar.
20 megapiksellik arka yüz kamerası ile çok sayıda çekim yapan arkadaşlar, kameranın OIS özelliğini de kullanıyorlar.
Oldukça sıradan bir tanıtım reklamı olarak görülen video filmi, aslında Nokia Lumia 930 için önceden çekilen ve yayına sunulan bir kurgununyeniden düzenlenmiş hali! Hatta orijinal videoda görülen Nokia logosu, yeni reklam filminde (29. saniye) tamamen silinmiş.
 

Üst