Neler Yeni

Mide Ağırısını Geçirecek 14 Tedavi Yöntemi

ELFDaily

Bilgili
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,663
Kaynaklar
16
Beğeniler
164
Puanları
131
Yaş
21
Konum
Bursa
#1Mide Ağırısını Geçirecek 14 Tedavi Yöntemi

Bazı insanlar için, bir mide rahatsızlığı hızlı ve geçicidir. Ancak, Crohn hastalığı , İrritabl Bağırsak Sendromu (IBS) veya peptik ülserler gibi kronik mide problemleri yaşayanlar için acı asla ortadan kaybolmuyor gibi görünmektedir. Zamanla daha da kötüleşiyor.

Sürekli mide ağrısının yanı sıra, hem Crohn hastalığı hem de İrritabl Bağırsak Sendromu diyare, kabızlık ve şişkinliğe neden olur. Fakat ülsere sahip olmak biraz farklıdır. Bir insanın birkaç saat içinde yememesi durumunda midede sürekli bir “kemirgen” hissi varmış gibi hissedilir.

Mide ağrısına ancak bu hastalıklardan daha fazla neden olabilir. Bir kişinin diyetiyle de ilgili olabilir. Yağlı, baharatlı yiyecekleri düzenli olarak yemek, mide astarını ve sindirim sistemini tahriş eder ve iltihaplanmaya neden olur. Şekerli atıştırmalık yiyecekler mide kramplarına ve karın ağrısına da neden olabilir.
Kronik mide ağrısı, bir kişinin hayatının her yönünü etkiler. Temel günlük işleri yapmak zor, boş zamanların tadını çıkarır, hatta işe gider. Ne yazık ki, bu durum için satılan çoğu tezgah üstü mide ürünleri ve antasitler ağrının hafifletilmesine yardımcı olur.


Mide rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılan reçeteli ilaçların, sadece sorunu daha da kötüleştiren yan etkileri vardır. Ya daha önce olmayan ülserlere neden olurlar, kötüleşen ağrılara ve rahatsızlıklara neden olurlar ya da besin maddelerinin besinlerden emilimini engellerler.
Hem reçetesiz hem de reçeteli ilaçlar nadiren mide rahatsızlıklarını tedavi ettiğinden, daha fazla insan mide ağrısı problemleri ve diğer sindirim bozuklukları için ev ilaçları kullanmaya başlamaktadır. En iyi ev ilaçlarından bazıları bitkisel bitki ilacını içerir.


Düzgün alınırsa, doğal bitkisel ilaçlar etkili ve güvenlidir. Mideleri rahatlatır, gazları rahatlatır ve hatta ağrılı ülserleri iyileştirir. Bazı otlar bile bir kişinin yemeklerini doğru sindirebilme yeteneğini geliştirir, böylece daha önemli vitamin ve mineralleri besinlerinden emebilirler.

Bir çay formunda tüketilecek olan bitkisel ilaçlar kullanıldığında, şekerin eklenmemesi gerektiği unutulmamalıdır. İnflamasyonu artırır ve mide ağrılarını kötüleştirir. Şeker yerine kullanılmamalıdır. Bal daha güvenli bir doğal alternatif tatlandırıcıdır ve hatta zararlı bakterilerle savaşır.
Mide problemlerini doğal olarak tedavi etmek için yüzlerce yıldır kullanılan birçok bitkisel ilaç vardır. Ancak bunların hepsi en etkili olan 14 tanesidir. Bitkisel mide ilaçları ve midenizin sağlıklı ve ağrısız kalmasına nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.
1. Sindirim artırmak için taze zencefil çayı kullanınMide bulantısı ve mide ağrısını hafifletmek için küçük bir parça taze zencefil kökü bir bardak sıcak suya rendeleyin. İçmeden önce birkaç dakika bekletin.

Bu çare sindirim sistemini de uyarmaya yardımcı olur. Web MD'ye göre , taze bir zencefil kökü yoksa, bir tutam toz zencefil kullanılabilir.

2. Mide Ağrısı İçin Yatıştırıcı Nane YapraklarıMayo Kliniğine göre , midenin daha iyi hissetmesini sağlamak için alacağınız birkaç nane yaprağı. Onlarla birlikte çay hazırlayabilir ya da biraz yoğurtla çiğ yiyebilirsiniz.
Bazı insanlar bitkiden çektiği birkaç yaprağı çiğniyor. Nane iştahı uyarır, bu yüzden sık sık garnitür olarak kullanılır.


3. Flavorful Meyan Çayı Kullanımı Mide Hızlı Sakin Yardımcı OlurŞekersiz bitkisel meyan kökü bitki tıbbı, çoğu insanın kullandığı ortak siyah meyankökü şekerinden çok farklıdır.
Hem pudralı hem de kapsül şeklinde gelir, böylece mide rahatsızlığının ilk belirtisinde kolayca tüketilebilir. Maryland Üniversitesi'ne göre , bu bitkiyi sadece arada sırada kullanmak en iyisidir.


4. Rezene tohumları ile şişkinlik yendiMeyan bitkisi ile tamamen ilgisi olmamasına rağmen, rezene benzer bir tadı vardır, bu yüzden birçok insan onunla yemek pişirmekten keyif alır. Çoğu süpermarketin ürün bölümünde satılmaktadır.

Şişkinlik ve sindirim problemleri için kullanmak için, ya tohumları ile bir çay yapın ya da ham kök bir parça yemek.
Alman Papatya Çiçekleri Kullanarak


5. Sinir MideToplu Herb Mağaza Alman papatyası stresin neden olduğu üzgün mideleri ve kramplar için çay içine kurutulmuş ve yapılabilir güzel çiçekler olduğunu söylüyor. Sadece birkaç dakika için bir bardak su içinde küçük bir kaşık dolusu ve içmeye hazır.

6. Aloe Vera Suyu ile Mide Bozukluklarını Tedavi EdinLivestrong'a göre , aloe bitkisinin suyu , doğal bir antibakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir, bu da onu çok iyileştirici bir bitki yapar. Aloe kabızlık veya ishal neden olduğu mide ağrısı rahatlatmak ve şişkinlik, ancak sadece arada kullanılmalıdır.

7. Çemenle Kabızlık ve Kabızlık İle SavaşmakÇemen otu tohumu ve taze yapraklar, kabızlığı gidermek için iyi çalışır çünkü doğal bir müshildir. Ayrıca mide rahatsızlığını azaltabilecek iltihabı da azaltır.

Çemen otu bazen testosteron seviyelerini artırmak için kullanılır, bu yüzden uzun süre kadınlar tarafından alınmamalıdır.

8. Angelica Kökleri ile Ekşi Sosisleri YatıştırırBu kök, bir kapsül formunda en kolay şekilde bulunur. Bu vahşi doğada büyür olsa da, diğer zehirli bitkiler ile karıştırılabilir, bu yüzden bir sağlık gıda mağazasında satın almak en iyisidir.
Stres ve gerginlik nedeniyle ekşi mide ağrılarını ve gaz rahatsızlıklarını yatıştırır. Aynı zamanda doğal bir mide ekşimesi tedavisi olarak da iyi çalışır.


9. Bir Ayda Mastik Sakız ile Mide Ülserlerini İyileştirinÜlserlerin neden olduğu mide ağrısına mastik sakız kapsülleri ile kolayca tedavi edilebilir. Mide mukozasının artmasına yardımcı olur, bu nedenle ülserler azaltılmış tahrişten iyileşebilir.
Mastik sakız yaklaşık dört hafta boyunca alınmalıdır. Bu ilaç çoğu zaman başka ilaçlar kullanamadığında ülserleri iyileştirir.


10. IBS iyileşmek için lezzetli enginar yiyinEnginar, makarna salatalarında lezzetlidir ve mide sağlığınız için de çok iyidir. Enginarın yemeklenmesi, irritabl bağırsak sendromunun semptomlarının sindirim sistemindeki iltihap miktarını azaltarak azaltmaya yardımcı olur. Enginar lifte yüksektir, bu yüzden kabızlığı da azaltırlar.

11. Tatlı Ananas Özü Sindirim Yardımları ve Enflamasyona İyi GelirAnanas özü iyileştirici özelliklerle doludur. Sindirime yardımcı olan ve mide ve sindirim sistemindeki iltihabı azaltan bromelain enzimleri ve diğer mineralleri içerir. Hem kapsül hem de çay biçiminde satın alınabilir.

12. Crohn Hastalığından Baharatlı Zerdeçal Mücadele Mide AğrısıZerdeçal, Crohn hastalığı ve İrritabl Bağırsak Sendromunu tedavi etmeyi etkili hale getiren doğal bir anti-inflamatuar ajandır. Mide ülserleri, hazımsızlık ve mide ekşimesini tedavi edebilir.

Hemşirelik veya hamile kadınlar tarafından alınmamalıdır. Diyabet hastalıkları da bundan kaçınmalıdır.

13. Kaygan Karaağaç Kabuğu ile Sindirim Problemlerini ve İshali YenmekSağlık gıda mağazalarında satılan neredeyse tüm doğal mide tedavileri bu otu içerir, çünkü çok iyi çalışır. Herbal Encounter , kaygan karaağaç kabuğunun en iyi mide ilaçlarından biri olduğunu ve çok ucuz olduğunu söylüyor. Kabızlık ve ishali rahatlatır ve iltihabı azaltmaya yardımcı olur.

14. Sibirya Çam Fıstığı Yağı ile Genel Daha İyi Mide Sağlığı


Sibirya çam fıstığı yağı gripten mide ülseri, tedavi kusma ve mide bulantısı iyileşmek ve inflamasyonu ve gastrit azaltmak için kanıtlanmıştır. Mide rahatsızlıklarınızın hızlı bir şekilde rahatlatılması için günde üç kez bir çay kaşığı alın.Gördüğünüz gibi, bu 14 güvenli ve etkili bitki, mide ağrınızı ve hazımsızlığınızı hızlı bir şekilde iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Bunları yerel sağlık gıda mağazanızda bulamıyorsanız, onları doğrudan evinize gönderecek saygın bir ek sitede çevrimiçi olarak arayın. Mümkün olduğu kadar çoğunu stoklamaya çalışın.
Nane, zencefil ve papatya gibi bazı otlar küçük çocuklara verebilecek kadar güvenlidir, ancak bunu denemeden önce çocuk doktorunuzla her zaman kontrol edin. Asla yaşlanamayan çocuklara bitkisel ilaçlar veya bal vermeyin, çünkü onları çok hasta edebilir.


Ayrıca, bazı bitkisel ilaçlar reçeteli ilaçların emilimini engelleyebilir veya mide semptomlarını şiddetlendirebilir, bu nedenle onları önce doktorunuza danışmadan asla almayınız. Onaylı bir naturopath, durumunuza özel olarak hazırlanmış bitkileri bulmanıza yardımcı olabilir.

Unutmayın, önleyici tedbirler önemlidir. Kronik mide ağrısıyla mücadele ediyorsanız, baharatlı, yağlı yiyeceklerden uzak durun ve şeker alımınızı mümkün olduğunca azaltın.
Ayrıca, yatağınızın başını en az birkaç santim yukarı kaldırmayı düşünün ya da vücudunuzu yükseltmek için geceleri ekstra yastıklar kullanın. Gece yatmadan önce en az bir saat yemekten kaçınınız çünkü bu, mide ekşimesi ve hazımsızlık riskini azaltmaya yardımcı olabilir.
 
Genel Sohbet Odası
Yardım Kullanıcılar
Foruma kayıt olmadan sohbet etmek için /nick burayaisim yazın kullanıcı adınızı oluşturduktan sonra sohbete başlayabilirsiniz.
    Bobert ELF BOT: Bobert, "1886 Sembol Reset , Clan Grade Reset , Db sıfırlama , Kral ekleme ,Gm Komutları"...
    Üst