Neler yeni

MT2 Oyun İçi Nesne Market Sorunu [KESİN ÇÖZÜM]

ELFDaily 

#code
Yönetici
Kredi
14
(Bu çözüm jaxen2 paneli kullananlar içindir. Belki farklı panellerde de çözüm işe yarayabilir.)

Merhaba arkadaşlar. Özellikle kendi serverimde nesne market sorunu vardı. Bu sorunu çözmek için internetten saatlerce aramama rağmen hiçbir sonuç alamadım. Çoğu kişi bilgisayar saatini değiştirin falan diyordu ancak bunlar Metin2 TR'deki nesme market için geçici bir çözümler. Ben çoğu PVP serverde altta dönen paradan nesne markete girdiğimde ya 404 not found hatası çıkıyor ya da beyaz bir ekran çıkıyordu. Bu sorunun kaynağı İnternet Explorer falan değildir. Ben Windows 8.1'in en güncel sürümünü kullanıyorum ve İnternet Explorer zaten en son sürümde. Bu sorunun asıl kaynağının ne olduğunu anlamasam da bu soruna bir çözüm biliyorum. Ben sitemde Jaxen2 panelini kullanıyorum. Metin2 için en uygun panel budur. Çünkü bu panelin yanında oyun içi nesne market için tasarlanmış bir shop indexi var. Diğer panellerde var mı bilmiyorum ama bence Jaxen2 en pratik panel. Şimdi çözüme geçelim.

İlk olarak filesten nesne market linkini ayarlamanız gerekiyor. Bunu ayarlamak için ilk olarak:

• /usr/game/channel1
  • /usr/game/channel2
  • /usr/game/channel3
  • /usr/game/channel4
  • /usr/game/game99

Kısımlarındaki CONFIG dosyalarında teker teker değişiklik yapmanız gerekiyor. Bu değişiklik nesne marketin linkidir. Örneğin channel1'deki CONFİG dosyasını bilgisayara indirip notepad ile açalım.

q9jD9D.png

Değişiklik yapacağımız kısım burasıdır. Bu kısıma genelde bilişimler kendi sitelerini yazarlar ancak kendi ekledikleri site 404 not found hatası verir. Böyle paranoyak bilişimler de yok değil. Siz bu kısıma panelinizdeki nesne marketin linkini ekleyeceksiniz. Kendimden örnek gösterecek olursam benimki böyle:

Kod:
siteismi.com/shop/index2.php
Şimdi neden index2.php yazıyor diye soracaksınız. İşte sorunun çözümü de burada yatıyor. Sorunu bir yönlendirme kodu ile çözebiliyoruz. İlk olarak kendi site panelinize girin. Girdikten sonra shop klosörüne girin. İçinde index.html varsa silin. Daha sonra index.php'yi indirin. İndirdikten sonra adını index2.php olarak değiştirin. Notepad gibi bir programla index2.php'yi açın. Tüm içeriği silin ve şununla değiştirin:

Kod:
<meta http-equiv="refresh" content="0;URL=http://siteismi.com/shop/index.php">
İçeriği bu şekilde yaptıktan sonra index2.php'yi panelinizdeki shop klosörüne atın. Daha sonra CONFIG dosyasına geri geliyoruz ve daha önce gösterdiğim gibi oraya

Kod:
siteismi.com/shop/index2.php
yazıyoruz. Bu işlemi tüm channel dosyalarına ve game99 dosyasının içindeki CONFIG dosyasına uygulamayı unutmayın. Bu işlemleri yaptıktan sonra reboot atın. Reload kodları işe yaramayabilir reboot atmanızı öneriyorum. Her ihtimale karşı yedek alın. Bu da olduğuna dair kanıt.

kZGDV9.png

Altıntı yaparsanız Turkmmo Zagre'den alıntıdır diye yazın lütfen o kadar emek veriyorum. İşinize yararsa en azından bir teşekkür yorumu yazın bir hatrım varsa. Sağlıcakla kalın.