Neler yeni

Neslican Tay Kimdir? - Biyografisi

ELFDaily 

#code
Yönetici
Alışveriş
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,925
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Krediler
0
cb28f1f53130ed6a9d00608e5725098e.jpg


Neslican Tay Kimdir? - Biyografisi

1998 yılında Bursa'da dünyaya gelen Neslican Tay, üniversite yıllarına kadar Rize'de yaşamını sürdürmüştür. Babası Manisalı, annesi Rizeli olan Neslican Tay, Rize'de ilk ve ortaokul eğitimini tamamlamış ve Fen Lisesinden mezun olmuştur.
Üniversite sınavına iki hafta kala kansere yakalandığını öğrenen Neslican Tay, tedavi sürecine başlaması dolayısıyla eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican Tay, üniversite sınavına girdi ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji eğitimi almaya başladı.

2018 yılında kanser nedeniyle bir bacağını kaybeden ve kendisine ‘Demir Kadın’ diyen Neslican Tay, Ayşe Arman’a verdiği röportajda söylediği "Bacağım yok ama yaşam sevincim var!" , "Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki... Çok daha fazlasıyım!" sözleriyle binlerce insana rol model oldu.
Hastalığının yeniden nüksettiğini sosyal medya hesabından duyuran Neslican Tay, 20 Eylül Cuma gecesi hayata gözlerini yumdu.
 
Son düzenleme:

Üst