Neler yeni

Nokia, Here harita uygulamasını kolay kolay elden çıkarmayacak

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,920
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
Lisans ve patent hakları ile cihazlar ve servisler birimi 7.2 milyar dolar karşılığında Microsoft’a satılan Nokia, mobil dünyasındaki en büyük teşviklerinden biri olan Here harita uygulamasının satış işlemi için acele etmeyecek.
1432353990_15.jpg


Kapsamlı yapısı, navigasyon ve 40’tan fazla ülkede trafik bilgileri sunmak gibi özelliklerle ön plana çıkan Nokia Here uygulaması Ekim 2014’te Android kullanıcılarının hizmetine açılarak kullanım alanını önemli ölçüde artırdı.
Son dönemde Nokia Here harita uygulamasının satılacağı yönünde iddialar ortaya çıktı. Nokia CEO’su Rajeev Suri yaptığı açıklamada satış işlemini doğruladı ancak bu konuda pek de aceleci davranmayacaklarının altını çizdi. CEO’ya göre Nokia, Here uygulaması birçok şirketin ilgisini çekiyor ve dolasıyla çok ciddi teklifler alıyor. Suri ciddi teklifler gelse de, bu konuda aceleci olmayacaklarını hem Nokia hem de hissedarlarımız için çok iyi bir anlaşma yapmak zorunda olduklarını ifade etti.
Son olarak Çin merkezli Baidu’nun Nokia Here uygulamasıyla ilgilendi bildirildi. Daha önceki raporlardan bildiğimiz kadarıyla Apple, Facebook, Alibaba ve Alman otomotiv devleri (Audi, Mercedes, BMW) Nokia Here uygulamasını satın almak istiyor.
teknolojioku
 

Üst