Neler yeni

Nokia, Telefonlara Veda Ediyor

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,917
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
nokia-lumia-intro.jpg

Microsoft tarafından satın alındıktan sonra baştan sona yenilenmeyegiden Finlandıyalı telekomünikasyon devi Nokia bildiğiniz gibi bir devri kapattı. Akıllı telefon pazarında artık Nokia markası adı altında cihazlarsatılmayacak iken, Microsoft'un tercihi ile sadece Lumia adında ürünlerile karşılaşacağız.
Nokia'nın yeni CEO'su Rajeev Suri, bugün yaptığı açıklamada Finlandiyalı şirketlerinin kelimenin tam anlamıyla "telefon dünyasına veda ettiğini" söyledi. Suri, artık müşteri ile akıllı telefon segmenti üzerinden direkt bir ilişkilerinin olmayacağını, artık Nokia hayranlarının Microsoft Lumia gibi serilere yönelmek zorunda olduğunu ekledi.
nokia-rajeev-suri.pngNokia markasının bir şekilde müşteri ile bir araya geleceğini de belirten yeni CEO, farklı projeler ile Nokia adının yaşatılmaya çalışılacağınınaltını çizdi. Rajeev Suri konuşmasını sonlandırırken, her şeye rağmen akıllı telefon alanında artık Nokia'nın varolmayacağını belirtti.
Kısacası tarihe adını yazdırmış olan şirket sadece, HERE ve benzeri teknolojiler ile hayatına devam etmeye çalışacak. Tabi patent gelirleri ise şirketin ayrı bir gücü olacak.
 

Üst