Neler yeni

Progestan Yan Etkileri

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,917
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
Progestan Kullanımı;
Progestan Kapsül kadın sağlığına yönelik uygulamalarda kullanılan ilaçlar sınıfındandır. İçeriğindeki etken progesteron hormonu yumurtalıklardan yumurta atılımını düzenler ve adet döngüsünün sağlıklı biçimde işleyişine yardımcı olur. Adet düzensizliği tedavisinde, menopoz öncesinde ya da menopoz döneminde, memeleri etkileyen iyi huylu tümörlerin tedavisinde, hormon düzensizliğinden kaynaklanan kısırlık tedavisinde, tekrarlayan düşüklerin önlenmesinde ve erken doğum ihtimali olan hamileliklerde kullanılmaktadır.

Progestan Yan Etkileri;
Progestan Kapsül diğer ilaç türleri gibi bazı yan etkileri de beraberinde getirmektedir. bu yan etkiler her hastada farklı özellik ve farklı düzeyde hissedilmektedir. Bu duruma en önemli etken olarak hastanın vücut direnci gösterilmektedir.
Progestan Kapsül hafif yan etkileri mide bulantısı ve kusmadır. Bunların dışında hastaların bir kısmı hazımsızlık ya da ağız kuruluğundan şikâyetçi olmakta, bazıları ise akne ve sivilce oluşumunu fark etmektedir. Ayrıca vücutta su tutulumu ve idrar yolu enfeksiyonları yaşanabilmektedir. Vajinal akıntı, kaşıntı ya da kuruluk gibi bulgularda Progestan Kapsülün yan etkileri arasında yer almaktadır.
 

Üst