Neler yeni

Rennie Çiğneme Tableti Faydaları ve Zararları

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,917
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
Son yıllarda mide ağrılarına ve halk tabiriyle “midenin kaynama yapması” durumuna sıkça karşılaşıyoruz. Özellikle de yemek düzeni konusunda sıkıntı yaşayan, yoğun bir şekilde stresli dönemler geçiren kişiler bu tarz hastalıklara yakalanabiliyorlar ve ciddi bir tedavi sürecinden geçene kadar da kolay kolay düzelme belirtisi gösteremiyorlar. Bunda yaşam tarzlarının son yıllarda geçirdiği ciddi değişimin de etkili olduğunu söyleyebilmek mümkün.

Bu tarz mide ağrısı durumlarında yapılabilecek en iyi şey ise bir mide tableti alarak midenin asit dengesini düzeltmek ve ağrıyı bu şekilde geçirmek. Bu da bizi çözüm olarak çiğnenebilen tabletlere götürüyor. Rennie çiğneme tableti de bunlardan birisi.

Peki Rennie çiğneme tabletinin yararı oluyor mu? Bu tabletlerin zararı var mıdır, üreticisine ne kadar güvenilebilir? Bu yazımızda bunların üzerine bilgi vermeye çalışacağız.Rennie Çiğneme Tableti Faydaları ve Zararları

Rennie tablet, üstte de bahsettiğimiz gibi, normal asit düzeninde kaldığı sürece problem yaşamayan midenin asit düzenini yerine getirmeyi ve bu sayede kişiyi geçici olarak da olsa rahatlatmayı amaçlayan bir ilaçtır. Aç karna içilmiş olan iki adet çiğneme tableti, kısa sürede 1 pH değeri kadar (hatta biraz daha fazla) artış sağlamaktadır. Bu yüzden basit mide yanmalarında, çeşitli hazımsızlık sorunlarında rahatlamayı meselenin geçici olarak çözülmesini sağlamak konusunda oldukça uygun bir çözümdür.

Ancak böbrek rahatsızlığınız veya hiperkalsemi rahatsızlığınız varsa bu konuda dikkatli ve doktor kontrolünde kullanım önerilmektedir. Rennie çiğneme tabletleri içerdiği yoğun miktarda magnezyum ve kalsiyum sayesinde etkisini gösterdiği için, böbrekte kalsiyum birikmesi konusunda sorun yaşanmaması için dikkatli olmak gerekmekte.

Böbrek rahatsızlıkları yaşama ihtimali olan kişiler haricinde ise, Rennie çiğneme tabletlerinin bilinen herhangi bir zararı bulunmamakta. Bu konudaki kriter ise doz aşımına maruz kalmamak ve bilinçli bir şekilde, önerilen dozlarda kullanmak.
 

Üst