Neler yeni

Reşit Cem Köksal Kimdir? Reşit Cem Köksal Biyografisi

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,917
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
cem-koksal-canakkale-3.jpg

Türk gitarist olmasnın yanı sıra müzisyen ve besteci kimliğiyle de öne çıkmaktadır.. Neo-Klasik Metal türünde müzik yapmaktadır. Gitara 11 yaşında başlayan müzisyen ilk başlarda popüler rock gruplarından etkilense de, klasik müzikle ve Malmsteen ile tanışması ona yepyeni ufuklar açar. Gitar tekniğini mükemelleştirmeye uğraşır . Bir yandan da gitar anatomisiyle yakınen ilgilenir ve Shark adını verdiği gitarını geliştirir.Genelde Shark adlı gitarını kullansa da arada Fender marka gitar kullandığı da görülmüştür.

2005 yılı içerisinde gerçekleştirilen Coca-Cola Soundwave turnesinde üniversite öğrencileriyle buluşarak kendini tanıtma fırsatı yakalamıştır. 2006 yılında, 11 ili kapsayan bir turnede efsane isim Joe Lynn Turner ile Cem Köksal - Joe Lynn Turner Project kapsamında hayranlarıyla buluşmuştur.Cem Köksal'ın, Joe Lynn Turner ile sergilediği performansı bir "Live" albümde toplayarak 27 Şubat 2007'de piyasaya sürülmüştür.Cem Köksal'ın ikinci albümü "Siyah Beyaz Masallar"dır, 2007 yılında müzik piyayasına sürülmüştür.

Son olarak Cem Köksal'ın yakında Vigilante adında yeni bir albüm çıkaracağı, bu albümde İngilizce şarkıları Mats Levén'ın (ex- Therion,Yngwie Malmsteen) üstleneceği sitesinde açıklanmıştır.
 

Üst