Neler Yeni

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge GPS Sorunu ve Çözümü

ELFDaily 

#code
Yönetici


Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge GPS Sorunu ve Çözümü


Özellikle sosyal medya kanalları üzerinden yapılan paylaşımlarda yer bildirimlerinin popüler olmasıyla birlikte, telefonlarda GPS'in düzgün çalışması da önemli hale geldi. Ayrıca daha önceden gitmediğiniz yerlere giderken ya da aracınızla seyahat ederken kullandığınız navigasyon için GPS'in çalışır halde olması da uygulama verimliliğini arttırır.

Kullanıcılardan bazıları Haritalar gibi uygulamaları kullanırken ya da yer bildirimi yapacakları sırada, aslında çok farklı konumlarda olmalarına rağmen, telefonlarının onları oldukları konumun dışında farklı bir yerde görüntülediğini bildirmiş. Biz de Galaxy S7 GPS sorunu için işe yarayacağını düşündüğümüz çözümleri derledik.

  • İlk olarak "Ayarlar >> Konum" bölümüne girin, konumunuzu eğer kapalıysa açtıktan sonra Mod bölümünden Yüksek Doğruluk ayarına geçirin. Bu sayede GPS, Wi-Fi ve Mobil ağları kullanın seçeneği ile Konum doğruluğunu arttırmış olursunuz.

  • Yine "Ayarlar >> Konum" bölümüne girdikten sonra "Doğruluğu İyileştir" menüsünde yer alan Wi-Fi taramasını açabilirsiniz.

  • Eğer sorununuz düzelmiyorsa "Ayarlar >> Uygulama Yöneticisi"ne girerek, Haritalar uygulamasını bularak üzerine tıklayın. Açılan menüden Hafıza butonuna tıklayarak, "Veriyi Sil"e basın ve cihazınızı yeniden başlatın.

  • Eğer tüm bunlara rağmen sorununuz düzelmediyse problem donanımsal olabilir, konu ile ilgili olarak cihazınızı Samsung yetkili servisine göndermenizi öneriyoruz.
 

Üst