Neler Yeni

Semih Terzi kimdir? - Semih Terzinin Biyografisi

ELFDaily

Bilgili
Yönetici
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,668
Kaynaklar
16
Beğeniler
173
Puanları
131
Yaş
21
Konum
Bursa
#115 Temmuz günü darbe girişiminde bulunarak Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı basan ve alnından vurularak öldürülen Tuğgeneral Semih Terzi kimdir?

[FONT=&amp]Semih Terzi kimdir?15 Temmuz Cuma günü darbe girişiminde bulunan bir grup asker arasında yer alan, darbe yanlısı I. Özel Kuvvetler Tugay KomutanıTuğgeneral Semih Terzi 2014 Ağustos ayında Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararı ile Albaylıktan Tuğgeneral rütbesine yükselmiştir.

Tuğgeneral Semih Terzi yönetimi ele geçirmek için askerî uçakla Ankara'ya gelip yanına aldığı 10 kişiden oluşan darbe yanlısı askerlerle Özel Kuvvetler Komutanlığı'na baskın yapar.

Zeki Aksakallı Paşa’nın ele geçirilmesi için yapılan operasyonda Zekai Paşa’nın emir Astsubay’ı Ömer Halisdemir tarafından alnından vurularak öldürülür.

[/FONT]
[FONT=&amp]


OLAY ESNASINDA NELER YAŞANDI HEPSİ GÜNCEL MAKALEMİZDE ALTTAN OKUYUNUZ

SEMİH TERZİYİ VURAN YİĞİT;

[/FONT][h=3]YOLDAN GÖLBAŞI’NA ‘ÖLDÜR’ EMRİ[/h]
ÖK Komutanı Zekai Aksakallı yolda, Silopi’deki Birinci Tugay Komutanı Tuğgeneral Semih Terzi’nin Ankara’ya geldiği bilgisini alıyor. Bunun üzerine Ankara’da bulunan astlarını sırayla arıyor “Semih Terzi karargahı ele geçirmeye geliyor” deyip acil olarak karargaha gitmelerini istiyor.
[h=3]İKİ KELİME İLE CEVAP[/h]
Gölbaşı’ndaki ÖKK Karargahı’nda nöbetçi olan Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’i de arayan Aksakallı, “Semih Terzi oraya geldiğinde onu öldür” emrini veriyor. Halisdemir’in yanıtı sadece iki kelimeden oluşuyor: “Emredersiniz komutanım !”
[h=3]KARARGAH DARBECİLERİN KONTROLÜNDE[/h]
O an için Zekai Aksakallı’nın dahi tahmin edemediği nokta ise Gölbaşı’ndaki ÖKK Karargahı’nın, içerideki ve nizamiyedeki darbeci personel tarafından kontrol altında tutulduğu.
Hatta bölgede ÖKK’ya bağlı bir Süper Kobra helikopteri uçuyor ve karargaha ulaşmaya çalışanların yaklaşma istikametlerini ateş altına alıyor.
Karargahtaki darbeci kadro, Silopi’den Ankara Etimesgut’a uçakla, oradan da Gölbaşı’na helikopter ile intikal etmekte olan Semih Terzi’nin emirlerini uyguluyor ve onu bekliyor.
[h=3]KAFASINA İKİ KURŞUN[/h]
ÖK Komutanı Zekai Aksakallı’dan “Semih Terzi’yi öldür” emrini alan Astsubay Ömer Halisdemir önce makam katındaki bir odaya giriyor ve kapıyı içeriden kilitliyor.
Bir süre sonra koridora çıkan Halisdemir, kattaki bir askere doğru yaklaşıyor ancak vazgeçip tekrar odaya giriyor.
[h=3]AĞACIN ARKASINA GİZLENİP BEKLİYOR[/h]
Birkaç dakika sonra odadan tekrar çıkan Ömer Halisdemir bahçeye iniyor ve bir ağacın arkasına gizlenip beklemeye başlıyor.
O dakikalarda iki helikopter iniyor karargahın pistine.
Sikorskylerden birinden Tuğgeneral Semih Terzi çıkıyor.
Önünde iki, her iki yanında birer subay ile karargah binasına doğru yürüyen Terzi’nin arkasında da bir ÖK timi var.
15 kişilik bu grup, arkasında gizlendiği ağacın hizasına geldiğinde Başçavuş Ömer Halisdemir bulunduğu yerden çıkıyor ve hiçbir şey söylemeden hızlıca Semih Terzi’ye doğru ilerliyor, darbeci generalin kafasına tabancasını dayayıp iki el ateş ediyor.
[h=3]TERZİ YERE YIĞILIYOR…[/h]
Aldığı emri bu şekilde, sadece birkaç saniye içinde ve tek bir kelime etmeden uygulayan Halisdemir, darbeci gruptaki bir binbaşının otomatik tüfekle taraması sonucu olay yerinde şehit düşüyor.
Kahraman astsubayı şehit eden o darbeci binbaşı, yanındakilerden birkaçı ile birlikte Semih Terzi’yi alıp hızlıca pistteki helikopterlerden biri ile GATA Hastanesi’ne götürüyor ama Terzi Halisdemir’in kurşunlarıyla ölüyor... Ve bu olay sadece o gece Özel Kuvvetler’deki durumun değil 15 Temmuz darbe girişiminin de seyrini değiştiriyor.
[FONT=&amp]
[/FONT]
 
Son düzenleme:

Ersin

Çaylak
Kullanıcı
Katılım
18 Ocak 2016
Mesajlar
77
Kaynaklar
0
Beğeniler
2
Puanları
16
#2

Kanı bozuk herif
 

Emir

Çaylak
ELFMASTER
Katılım
25 Ara 2015
Mesajlar
269
Kaynaklar
0
Beğeniler
4
Puanları
36
Yaş
24
#3

iyi temizlenmiş bana kalırsa
 

Ahmet

Çaylak
Kullanıcı
Katılım
5 Ocak 2016
Mesajlar
151
Kaynaklar
0
Beğeniler
0
Puanları
31
#4

Türkiyenin bayrağı Allahın izniyle yıllarca dalgalanıcaktır. Kimsede engel olamaz !
 
Genel Sohbet Odası
Yardım Kullanıcılar
Foruma kayıt olmadan sohbet etmek için /nick burayaisim yazın kullanıcı adınızı oluşturduktan sonra sohbete başlayabilirsiniz.
    K ELF BOT: KnightImperia, "Mükemmel Whmcs Panel" dizesindeki bir yeni yanıt yayınladı.
    Üst