Neler yeni

Sidebarda Yazıya bağlantı Vererek Gadget Kullanma

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

ELFDaily 

#code
Yönetici
Ticaret
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,917
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Credits
0
Sidebarda+%C4%B0lginizi+%C3%87ekebilir+Gadgeti.png


Sidebarda “İlginizi Çekebilir” Gadget’i Klasik blogger kullanıcıları çok okunan veya beğendikleri ilgi duyulan yazılarına Sidebarda kodlar yardımı ile bağlantı verebilirler. Aşağıda mavi renkle belirlediğim, örnek kodların yerine kendi bağlantılarınızı koyarak Sidebarda “İlginizi Çekebilir” Gadget’ini kullanabilirsiniz.

[h=3]Yapılacak işlemler :[/h]1. Mavi renkli olan kısım yazınızın tarayıcıda bulunan URL’sidir. Kod içindeki alana bu URL ‘yi yapıştıracaksınız.
2. Hemen yan tarafında kırmızı ile gösterilen kısım yazınıza verdiğiniz isim.
Örnek : Tumblr Blogda Google Analytics Kullanma Videolu Anlatım..

[h=4]Yazı linkini nasıl alacaksınız :[/h]Yazınızın başlığına tıklayın, tarayıcıda yazınıza verilen bağlantıyı göreceksiniz.
( href= ) den sonra gelen link bağlantısı. Bu bağlantıyı kopyalayın mavi alana yapıştırın.
Hemen yan tarafta bulunan kırmızı rekli olanda Yazınızın başlık kısmıdır. Bunuda kopyalarak kırmızı işaretli alana yapıştıracaksınız.

[h=4]Fazla kullanmak istemediniz kod içindeki yazıları nasıl kaldıracaksınız:[/h]<li> ile başlayan ve </li> ile biten kısmı silmeniz yeterlidir. Aynı şekilde ilave bir başlık yapmak isterseniz.
<li> ile başlayan ve </li> ile biten kısmı kısmı kopyalarak içindeki mavi ve kırmızı alanları değiştirmeniz yeterli olacaktır. Bağlantılarda zorluk çekerseniz yorum yazmaktan çekinmeyin. Konu hakkında fikirleriniz belirtebilirsiniz.
İpucu : Tarayıcınızı büyütüp de inceleyebilirsiniz. Nasıl mı ?
CTRL basılı tutarak ( - ) yada (+) tuşlarına aynı anda basarak ekran görüntüsünü istediğiniz kadar büyütün. NOT : (-) , (+) tuş takımı rakamların bulunduğu alandadır.
 

Üst