Neler Yeni

Tarçınlı Süt Zayıflatır mı? Tarçınlı Süt Kilo Yapar mı?

ELFDaily 

#code
YöneticiFazla kilolardan kurtulmak ve istediğiniz gibi bir vücuda sahip olabilmeniz için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise tarçınlı süt hazırlayıp günlük olarak tüketmeniz olacaktır.

Tarçınlı sütle zayıflamak mümkün… Amerikada yapılan çeşitli araştırmalara göre tarçınlı sütün zayıflamaya etkileri saptanmıştır.
Öncelikle tarçının, sütün ve bu ikilinin birleşiminin özelliklerinden bahsederek kilo vermenize nasıl yardımcı olacağını açıklayalım daha sonra bu karışımın nasıl hazırlanacağını ve nasıl tüketilmesi gerektiğinden bahsedelim.

Tarçın vücuda enerji verir ve kan şekerinin belirli bir seviyede kalmasına yardımcı olarak kan şekerini düzenler. Tarçının bir diğer özelliği ise insan vücudunun uzun süre tok kalmasına sağlayarak aynı zamanda da metabolizmayı hızlandırarak vücudun daha fazla kalori yakmasını sağlar.
Süt içeriğinde bulunan bol miktarda kalsiyum sayesinde yararsız olan yağların yakılmasını sağlar aynı zamanda metabolizmayı güçlendirerek vücuda faydası vardır. Çünkü diyet dönemlerinde bilinçsiz uygulanan diyetlerde metabolizma güçsüzleşir ve süte ihtiyaç vardır. Hayvansal protein olan süt kas gelişiminede yardımcı olur ve kasları besler. Kaslar güçlendiğinde daha hareketli olan insan vücudunda kalorilerin yakılması daha da hızlanır. Süt daha uzun süre tok tutar yukarıda tarçınında aynı özelliği olduğundan bahsetmiştik birde bu ikisinin birleşimini düşünün süt aynı zamanda şeker ihtiyacınıda doğal yoldan karşıladığı için fazla kaloriye sahip olan besinleri dışarıdan almamıza gerek kalmaz.
Bu iki besinle yapılan muhteşem bir karışım olan tarçınlı süt zayıflatır ve bununla birlikte vücudun güçlü kalmasına yardımcı olur. Yukarıda belirttiğimiz bilimsel çalışmalar sonucunda yapılan deneylerde bir ayda ortalama 5 kiloya kadar verilebiliyor. Şimdi gelelim nasıl hazırlayacağımıza…


Tarçınlı süt nasıl hazırlanır ?
Tarçınlı süt hazırlanması gayet basittir, önerilen yöntem bir su bardağı sütün içerisine yarım çay kaşığı toz haline getirilmiş tarçının eklenerek iyice karıştırılmasıdır. Günlük olarak iki bardak tüketilmesi önerilmektedir birisi akşam diğeri ise uyumadan 4 saat öncedir çünkü en fazla verimin bu saatlerde alındığı saptanmıştır.

Tarçınlı süt tüketirken dikkat edilmesi gerekenler ve öneriler:

* Günlük kullanımda bir çay kaşığından fazla tarçın tüketilmesinin yan etkileri olabilir, bundan dolayı bir çay kaşığını geçmemeye özen gösterilmelidir.
* Sütün yağlı olup olmaması farketme bunun tercihi tamamen sizin zevklrinize ve damak tadınıza bağlıdır.
* Sütün sıcaklığı tamamen size bağlıdır. Soğuk, sıcak ve ılık olarak tüketebilirsiniz.
* Tatlandırıcı veya şeker eklenmemelidir.
* Emziren annelerde sütü artırdığı için rahatlıkla kullanılabilir fakat öneri olarak emziren anneler tarçını biraz daha az eklemelidir.

 

Üst Alt