Neler yeni

Teknolojik Aletleri Ofisiniz'de Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

ELFDaily 

#code
Yönetici
Alışveriş
Katılım
15 Ara 2015
Mesajlar
1,925
Çözümler
1
Puanları
216
Konum
Bursa
Krediler
0
EK7j5M5XsAgXq7W


Teknolojik Aletleri Ofisiniz'de Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teknoloji her yerde. Cebimizde taşıyoruz; ofislerimizde ve evlerimizde. Teknolojiyi takip etmek her büyüklükteki işletme için hayati bir öneme sahip oldu.
Teknoloji sadece işin temel bir parçası haline gelmekle kalmadı, aynı zamanda her zamankinden daha hızlı değişiyor. Teknoloji yaşam döngüleri kısaldıkça, sistemlerini düzenli olarak güncellemeleri için işletmelere daha fazla baskı uygulanmaktadır.

Bununla birlikte, işletmelerin, işletmelerine nasıl değer katacağını düşünmeden teknolojiyi güncellememesi önemlidir. Güncelleme uğruna güncelleme, önemli maliyetlere yol açacak ve çalışanlar ve müşteriler için kafa karışıklığı yaratabilir.
Sektörünüzdeki tüm trend ve değişikliklerin ön saflarında durmanız gerekir . İşletmelerin neye ihtiyaç duyduğunu, değişimi en iyi nasıl uygulayacağınızı ve en iyi teknolojiyi nasıl seçeceğinizi anlamak, yeni teknolojiyi tanıtmak için başarının anahtarıdır. İşyerinde yeni teknolojiyi tanıtmak için yedi prensip aşağıdadır.

1. İşgücünü meşgul etmek

Çalışanların neden uygulandıklarını anlarlarsa yeni teknolojileri kabul etmeleri daha olasıdır. Yeni teknolojinin hedeflerini çalışanlarla paylaşın. Bu sadece onları yeni sistemle işbirliği yapma ihtimalini arttırmakla kalmayacak, aynı zamanda piyasaya sürüldüğü gibi sistem hakkında geri bildirim sunabilecekler.
Çalışanlarınızı yeni sistemler hakkında dinlediğinizden emin olun. Aksi takdirde farkedilmeyecek sorunları veya eksik olan alanları tespit edebilirler. İş gücünüzle iyi iletişim kurmak, yeni teknolojiyi tanıtmak için esastır.

2. Esneklik

Yeni sistemlere adapte olmak herhangi bir işletme için zor olabilir ancak esnek ve açık fikirli kalmak, yeni teknolojinin herkes için daha iyi bir işletme oluşturmasını sağlayacaktır.
Geçmişte, teknoloji bir ya da iki işlevi yüksek bir standarda tamamlamaya odaklanacaktı. Bu, iş için bazı yönlerden yararlı oldu, ancak ilerlemeye ya da işleri değiştirmeye geldiğinde de kısıtlayıcıydı. Modern sistemler daha kolay bir değişim sağlama eğilimindedir. Yeni fikirlere uyacak şekilde adapte edilebilirler.
Yeni bir teknolojiyi test etmenin iyi bir yolu, küçük bir grup müşteriye veya çalışanlara salıverilebilecek minimum uygulanabilir bir ürün (MVP) oluşturmaktır. MVP'lerin kullanımı, sorunların işaretlenmesine, direnç alanlarının vurgulanmasına ve yeni teknolojinin faydalarının ana hatlarını çizmesine yardımcı olur.

3. İlk Müşteri

Yeni teknolojiyi tanıtmak, işinizin diğer bölümlerinden farklı değildir. Müşteri önce gelir. Yeni bir teknoloji müşteriye değer katacak mı? Cevabınız hayırsa, belki bu teknoloji işiniz için değildir.
Yeni teknolojinin hem mevcut hem de yeni müşterilere fayda sağlaması için birçok yol var. Bazı örnekler:
  • Daha verimli işgücü daha hızlı ve daha etkili hizmet anlamına gelir.
  • İşletmenizin ürün veya hizmetlerine daha kolay ve daha kullanıcı dostu erişim.
  • Potansiyel müşterilere daha fazla görünürlük.
Yeni teknolojinin müşteriye fayda sağlamak için mümkün olduğunca etkili bir şekilde kullanılmasını sağlamak için, çapraz fonksiyonel ekiplerin olması önemlidir. Farklı bölümlerden ekip üyelerini dahil edin. Ekibin birlikte yaratıcı bir şekilde çalışmasına izin verin ve yeni teknolojiyi en iyi şekilde nasıl uygulayabileceğimize dair fikirler edin. Ekibin yeni teknolojinin hedeflerinin farkında olduğundan ve her kararın bu hedeflere dayandığından emin olun.

4. Değişim Çubuğu Yap

Yeni teknoloji bir kez uygulandıktan sonra, bir sonraki adım yapışmasını sağlamak!
Yeni teknolojinin tanıtımını denetleyen ekip bundan büyük oranda sorumlu olacak. Ekibin işgücünün geri kalanıyla etkili bir şekilde iletişim kurabildiğinden ve ortaya çıkabilecek sorunları çözmek için yaratıcı bir şekilde çalıştığından emin olun. Geçmişte değişimi kabul etmeye istekli olduğunu gösteren, işin her seviyesinden insanları dikkatlice seçin. Yeni teknolojinin amacını ve işinize nasıl fayda sağlayacağını tam olarak anladıklarından emin olun.
Bir diğer çok önemli yön ise finansal tahsisat. Yeni teknolojiye harcanan paranın bir geri dönüş getireceğinden ve sürdürülebilir olduğundan emin olun. Kendilerine daha fazla para harcanması gereken alanlar için sınırlar belirleyin ve daha fazla mali girdi gerektirmeyen alanlar konusunda net olun.

5. Bir Hizmet Zihniyeti

Geçmişte işletmeler teknolojiyi sahip oldukları ve işlettikleri bir şey olarak görüyorlardı. Bununla birlikte, teknoloji geliştikçe, işin 'hizmet olarak kullandıkları teknolojiyi görmesi artık önemli. Şirketler, ihtiyaç duydukları yere mükemmel şekilde uyan özelleştirilmiş bir kombinasyon oluşturmak için ihtiyaç duyulan yeni teknolojiyi entegre etmeli ve farklı hizmetleri birleştirmelidir.
Her hizmette olduğu gibi, doğru standarda çalışmıyorsa, değiştirilmesi, uyarlanması veya hurdaya çıkarılması gerekir.

6. Yolculuğu Planlayın

Bir sistemi modernleştirmek göz korkutucu bir görev olabilir. Ancak, yeni bir şeyde olduğu gibi, planlama anahtarıdır. Hedefler belirleyin, her adım için kilometre taşları oluşturun ve geribildirimleri mümkün olduğunca sık kabul etmeye hazır olun. Değerlendirme, yeni teknolojinin ve iyileştirme alanlarının etkinliğini belirlemenize yardımcı olacaktır.
Teknolojiyi her değerlendirdiğinizde, daima orijinal amacınıza geri döndüğünüzden emin olun. Bu teknolojiyi bir nedenden dolayı tanıtacaksınız, bu yüzden ona bağlı kaldığınızdan emin olun!

7. Ortaklarınızı Seçmek

Belki de yeni teknolojiyi tanıtırken en önemli adım teknoloji seçimidir. Doğru seçimi yaptığını nereden biliyorsun?
ARAŞTIRMA, ARAŞTIRMA, ARAŞTIRMA!
Mevcut olan herhangi bir kaynaktan bilgi toplayın. İlgilendiğiniz şirketin kendinize benzer değerlere sahip olup olmadığını belirlemek için diğer şirketlerin teknoloji ve hizmetleri ile ilgili deneyimlerini araştırın ve kendi işinize yeni teknolojiler getirmeleri için güvenmeden önce kendileri için geliştirdikleri sistemlere bakın.
Yeni bir teknolojinin tanıtılması, teknolojiyi sağlayan şirketle uzun vadeli bir iş ilişkisi yaratmalıdır. Bu nedenle, etkili iletişim kurabilmeleri, ekibinizle iyi çalışabilmeleri ve her ikiniz için de karşılıklı olarak yararlı olacak bir ilişki oluşturabilmeleri önemlidir.
 

Üst